قرارداد اجاره دکل دریایی برای عملیات حفاری در مرزهای مشترک آبهای خلیج فارس

راه اندازی مرکز اطلاعات بالادستی شرکت ملی نفت ایران
دی 5, 1395
شناسایی و مطالعات شیل‎های گازی منطقه لرستان
دی 5, 1395

قرارداد اجاره یک دستگاه دکل دریایی فی مابین مدیریت اکتشاف و شرکت حفاری شمال برای انجام عملیات حفاری در آبهای خلیج فارس به امضاء طرفین قرارداد رسید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، امروز یکشنبه مورخ 1395/10/05، قرارداد اجاره یک دستگاه دکل دریایی (سحر1) برای انجام عملیات حفاری در منطقه آریا واقع در آبهای خلیج فارس، فی مابین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت حفاری شمال، توسط سید صالح هندی-مدیر اکتشاف و حمیدرضا گلپایگانی-مدیرعامل شرکت حفاری شمال به امضاء رسید.
سیدصالح هندی هدف از امضای این قرارداد را در راستای سیاستگذاری شورای عالی اکتشاف، مبنی بر اولویت کشف نفت در آبهای خلیج فارس (مرزهای مشترک) عنوان کرده و افزود: شرکت حفاری شمال دارای سابقه حرفه ای درخشانی است، که ما امیدوار هستیم با این همکاری و با توجه به پیش بینی هایی که داشته ایم، با استفاده از این دکل اجاره شده، علاوه بر سایر عملیات حفاری که در مناطق مختلف ایران داریم، حداکثر بتوانیم عملیات حفاری برای چهار حلقه چاه اکتشافی در منطقه آریا (مرزهای مشترک آبی در خلیج فارس) را به انجام برسانیم.
حمیدرضا گلپایگانی نیز پس از امضاء قرارداد گفت: به محض اعلام آمادگی از طرف مدیریت اکتشاف، مراحل انتقال دکل به منطقه مورد نظر انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است، انجام تمامی خدمات حفاری به صورت جامع در قرارداد فوق لحاظ شده است که توسط پیمانکار (شرکت حفاری شمال) ارائه خواهد شد. همچنین مدت اجرای این قرارداد 2 سال می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است