زنگنه: اوپک دوباره زنده شد
آذر 17, 1395
مدیر اکتشاف از نواحی عملیاتی مدیریت اکتشاف در جنوب کشور بازدید کرد
آذر 17, 1395

5455img_3925

جلسه “تبیین برنامه ها و رویکردهای جدید مدیریت اکتشاف” روز گذشته مورخ 1395/9/16 با حضور مدیر، مشاورین، معاونین و همکاران مدیریت اکتشاف در سالن آمفی
تئاتر این مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، جلسه “تبیین برنامه ها و رویکردهای جدید مدیریت اکتشاف” روز گذشته مورخ 1395/9/16 با حضور مدیر، مشاورین، معاونین و همکاران مدیریت اکتشاف در سالن آمفی تئاتر این مدیریت برگزار شد.
مهندس هندی ضمن معرفی عملکرد خود از آغاز مأموریت خود در مدیریت اکتشاف به عنوان “مدیر مجموعه” (19 اسفند 1394)، برنامه های تدوین شده جدید و انتظارات خود از مجموعه را تشریح کرده و به پرسش های مطرح شده توسط حضار پاسخ داد.
مدیر اکتشاف، دانش بنیان بودن و داشتن فرهنگ سازمانی خاص را از اصلی ترین خصوصیات مدیریت اکتشاف دانسته و بیان کرد: مدیریت اکتشاف یک خصوصیت بارزی که دارد، این است که اکثر کارکنان از آغاز استخدام در مدیریت اکتشاف تا بازنشستگی خود در مدیریت اکتشاف هستند، که این باعث شده ارتباطات، تعلقات و تعصبات خاص مثبتی در بین کارکنان ایجاد شود و به همین خاطر، به مجموعه مدیریت اکتشاف  تبریک می گویم.
وی همچنین در رئوس گزارش عملکرد خود، گفت: با توجه به خط مشی های تدوین شده، لازم بود که یک سری تغییرات در سازمان اجرا شود، که الحمدالله با یاری شما همکاران در این مدیریت، این تغییرات به راحتی انجام شد.
ایشان خطوط قرمز خود را در حفظ کرامت انسانی، داشتن سلامت مالی و اخلاقی، داشتن اخلاق حرفه ای فردی و سازمانی و  همچنین قانون محوری بیان کرد و سبک مدیریتی خود را “مدیریت بر قلب ها” و روش کاری را “انجام کارها در قالب برنامه و پروژه محوری” دانسته و گفت: هیچ موضوعی، از هیچ جنسی را در غیر قالب برنامه، قبول ندارم. بلکه کارها باید برنامه محور بوده و همگی باید به دنبال بهبود مستمر باشیم و من در جزئیات کارها دخالت نخواهم کرد، مگر در مواقعی حقی در حال پایمال شدن و یا تصمیم اشتباهی در حال وقوع باشد. همچنین به جای انجام کار به صورت بخشی و جزیره ای، باید تفکر سیستمی حاکم شود.
وی در ادامه افزود: نظام تصمیم سازی مشارکتی متکی بر خرد جمعی، باید در این مدیریت انجام شود، که ابزارهای آن، مانند پرتال سازمانی، ارتباط با مدیر و … ، در دسترس همکاران قرار داده شده، و اینجانب هر گونه انتقادی را بی حد و مرز پذیرا هستم، و تنها شرط آن است که: نقد کننده فقط نقاد و در حاشیه نبوده، بلکه از کارکنان خوش فکر و با عملکرد خوب این مدیریت باشد.
مدیر اکتشاف بیان داشت: در تهیه گزارش “تحلیل وضع موجود اکتشاف و اعلام برنامه ها به مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران”، به این نتیجه رسیده ام که: مدیریت اکتشاف به یک پوست اندازی جدی نیاز دارد و سن مدیریت اکتشاف منجر به کهولت این مدیریت شده و لازم است تا در برخی از قسمتها شاهد تحولاتی اساسی باشیم، و این بدان معنی نیست که  کارهایی که در  گذشته انجام  می شده، اشتباه بوده، بلکه در هر دوره ای از زندگی هر موجود یا سازمانی، و به طور عموم هر چیزی خصوصیات خاص خود را دارد و اگر ما خود به فکر تغییراتی اصلاحی نباشیم، دیگران و یا شرایط محیطی به اجبار تغییرات را بر ما اعمال خواهد کرد.
سید صالح هندی با اشاره به اهمیت ایجاد تعامل بین حلقه اکتشاف، توسعه و تولید، گفت: با توجه به قدمت مدیریت اکتشاف و اهمیت آن، بر آنیم تا ساختار این مدیریت را به نحو مطلوبی اصلاح کرده و اختیارات جدیدی به مدیریت تفویض شود.
img_3938
img_3940

دیدگاه ها بسته شده است