طرح جامع توسعه میدان‌های کرنج و شادگان نهایی می‎شود

سومین همایش انجمن رسوب‌شناسی ایران در مدیریت اکتشاف برگزار شد
اردیبهشت 26, 1396
گزارش تصویری سومین روز نمایشگاه بین المللی صنعت نفت از غرفه مدیریت اکتشاف
اردیبهشت 26, 1396
طرح جامع توسعه میدان‌های کرنج و شادگان نهایی می‎شود

رئیس کنسرسیوم پرگس از نهایی شدن طرح جامع توسعه میدان‎های کرنج و شادگان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: یک میلیارد دلار سرمایه ما برای ورود به فرآیند توسعه این میدان‎ها آماده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، کالین رولی با اشاره به نهایی شدن طرح جامع توسعه میدان های کرنج و شادگان، از مذاکرات کنسرسیوم پرگس و اعضای آن با برخی شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی خبر داد و افزود: ما به دنبال پروژه ای برد برد هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد که با ارائه پروپوزال میدان‎های کرنج و شادگان از سوی این کنسرسیوم و تداوم مذاکرات به شکل مطلوب و در صورت تمایل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تفاهم‌نامه مطالعاتی دو طرف تا سپتامبر امسال به قرارداد بینجامد.
یان مریسون، مدیرعامل شرکت ای‎جی‎آر (AGR) نروژ نیز در این زمینه اظهار کرد: طرح پیشنهادی میدان‎های کرنج و شادگان که موضوع تفاهم‌نامه مشترک کنسرسیوم پرگس با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بود، پیشرفت مطلوبی دارد و به زودی نهایی می‎شود.
وی با اشاره به عضویت حدود ۲۰ شرکت معتبر در کنسرسیوم پرگس، ادامه داد: حداقل سن شرکت‌های عضو این کنسرسیوم ۱۵ سال است و سابقه کاری برخی شرکت‎های این کنسرسیوم به ۱۲۰ سال می‌رسد.
بر اساس این گزارش، نخستین تفاهمنامه و قرارداد محرمانگی در چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با هدف مطالعه ٢ میدان کرنج (مخازن آسماری، پابده و خامی) و شادگان (مخازن آسماری و بنگستان)، سوم آذرماه پارسال میان بیژن عالیپور، مدیرعامل این شرکت و نمایندگانی از کنسرسیوم پرگاس امضا شد.
شرکت نفت فیلیپین که یکی از اعضای کنسرسیوم پرگاس است، در جریان بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهم‌نامه مشترکی را با هدف مطالعه میدان‎های پازنان و دارخوین (فاز سوم) با شرکت ملی نفت ایران امضا کرد.

 منبع: شبکه اطلاع‌رسانی NIOC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *