اسناد تاریخی مدیریت اکتشاف به موزه صنعت نفت ایران اهداء شد
آذر 7, 1395
سخت‎ترین عملیات ژئوفیزیک لرزه‎نگاری دو بعدی تاریخ ایران به ثمر نشست
آذر 7, 1395

اولین سمینار تخصصی چاهآزمایی در ایران توسط مدیریت اکتشاف در تاریخ دوم اسفند ماه 1395 برگزار خواهد شد.5443download

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، اولین سمینار تخصصی چاه آزمایی در ایران، در تاریخ دوم اسفند ماه 1395 ، در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران برگزار خواهد شد. از علاقه مندان دعوت می گردد جهت اطلاع از جزییات بیشتر، نحوه ارائه مطالب و شرکت در سمینار با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایند.

دفتر مهندسی نفت مدیریت اکتشاف : 82703316-021
آقای سید حسین مصطفوی : 82703319-021
آقای علی حمزه ای: 9371529 0912

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت چاه آزمایی به عنوان یکی از شاخه های کاربردی علوم مهندسی نفت جهت شناخت بهتر ویژگی های مخازن هیدروکربوری و برنامه ریزی دقیق تر به منظور تولید از آن، افزایش سطح دانش کارشناسان این حوزه در سطح نظری و عملیاتی ضرورتی انکار ناپذیر است. ماهیت عملیاتی و ضرورت صحت اجرا جهت رسیدن به داده های قابل اعتماد از طرفی نشان دهنده لزوم بهره مندی از تجربیات کاربردی و صنعتی میباشد و از طرف دیگر تفسیر دقیق تر داده های حاصل از عملیات نیازمند به روز رسانی سطح دانش نظری و استفاده از جدید ترین نرم افزار ها و نتایج پژوهش های مرتبط میباشد.
نظر به ضروریات ذکر شده، واحد چاه آزمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران بر آن است تا به پشتوانه چندین دهه تجربه در زمینه آزمایش چاه ها در میادین نفت و گاز خشکی و دریایی در پهنه ایران اسلامی، از فعالان حوزه عملیات و تفسیر چاه آزمایی به منظور اشتراک تجربیات ارزنده خود با سایر متخصصان جهت حضور در اولین سمینار تخصصی چاه آزمایی ایران که در محل این مدیریت برگزار خواهد شد دعوت به عمل آورد. هدف از برگزاری سمینار مذکور ارائه یافته ها و فعالیت های نوین، تجربیات کاربردی در عرصه عملیات چاه آزمایی و تفسیر داده های مربوطه جهت افزایش توانمندی داخلی و ارتقایسطح دانش کارشناسان این حوزه میباشد.
آشنایی بیشتر و تبادل نظر بین متخصصین و کارشناسان مجرب داخلی که سال هاست در زمینه عملیات و تفسیر چاه آزمایی فعالیت نموده اند، به منظور حفظ ارتباط در آینده و بهبود تفکر کار گروهی و جلوگیری از تکرار خساراتی که در صورت اشتراک تجربیات قابل پیشگیری می باشند، از دیگر اهداف برگزاری این سمینار می باشد. همچنین حضور سخنرانان بین المللی و حضور پیمانکاران شاخص فعال در زمینه آزمایش چاه ها و معرفی تجهیزات ، خدمات و نرم افزار های تجاری از دیگر بخش های این سمینار خواهد بود.

محور های اصلی سمینار:

Deconvolution theory and its practical application
Comparison of well test analysis techniques
Challenges in well test analysis of natural fractured reservoir
Challenges in well test analysis of complex fluid systems
Practical consideration in well test analysis
Numerical approach for well test analysis
Well testing in non-naturally flowing wells
Well testing in unconventional reservoirs
Well testing in slanted and horizontal wells
Application of new technologies in well testing operations
Discussion on specific well test problems
Operational challenges during well testing operations

فرمت ارائه مطالب:
با توجه به حضور متخصصین فعال در حوزه صنعت، اولویت در ارائه مطالب پژوهشی خواهد بود که یا جنبه کابردی و عملی داشته باشند یا case study از تجربیات قابل استفاده در زمینه های مرتبط باشند. مطالب منتخب به صورت ارائه ای در قالب فایل power point با متن به زبان انگلیسی و حد اکثر زمان 45 دقیقه خواهد بود.

قالب کلی سمینار
-ارائه برترین مطالب برگزیده مرتبط با محور های سمینار
-ارائه سخنرانی های تخصصی توسط اساتید و پژوهشگران داخلی و خارجی
-برگزاری غرفه های نمایشگاهی شرکت های پیمانکار فعال حوزه چاه آزمایی

زمان و محل برگزاری:
دوم اسفند 95–سالن همایش های مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران

دیدگاه ها بسته شده است