پروژه‌های اولویت‎دار شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۶ ابلاغ شد

با صدور حکمی از سوی زنگنه خطاب به کاردر
روند افزایشی واردات نفت خام آسیا از ایران ادامه یافت
خرداد 16, 1396
نظام نامه جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت ابلاغ شد
خرداد 16, 1396

وزیر نفت پروژه‌های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۶ را ابلاغ و علی کاردر را به عنوان مجری این پروژه ها منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، در حکم بیژن زنگنه، وزیر نفت به علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، آمده است:

با عنایت به ابلاغ «بسته های رونق تولید و اشتغال» و «اولویت اقدامات صنعت نفت در سال ۱۳۹۶» از سوی ستاد محترم فرماندهی اقتصاد مقاومتی (نامه های شماره ۸۷۹۹ مورخ ۱۳۹۶.۰۱.۳۰ و شماره ۱۵۷۸۶ مورخ ۱۳۹۶.۰۲.۱۳ معاون اول محترم رئیس جمهور، تصاویر پیوست) ضمن ابلاغ برنامه‎ها و پروژه‌های زیر به عنوان اولویت‌های سال ۱۳۹۶ شرکت ملی نفت ایران در برنامه ملی اقتصاد مقاومتی، بدین وسیله جنابعالی به‎عنوان مجری این برنامه ها و پروژه‎ها، منصوب می شوید.

با توجه به ضرورت تدوین برنامه اجرایی و ارایه عملکرد برنامه‎ها و پروژه‌های مصوب مزبور به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطابق دستورالعمل صادر شده، مقتضی است ترتیبی اتخاذ نمایید تا برنامه اجرایی و عملکرد اقدامات مربوطه مطابق زمانبندی ارایه شده در سامانه «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» درج و گزارش خلاصه عملکرد پروژه های زیر به معاونت برنامه ریزی ارسال گردد:

پروژه‌های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران در حکم وزیر نفت به علی کاردر به شرح زیر تعیین شده است:

۱- برنامه «افزایش ظرفیت تولید نفت خام تا میزان چهار میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز در افق ۱۴۰۰ با تمرکز بر میادین مشترک و تاکید بر برداشت صیانتی و تولید چهار میلیون بشکه در پایان سال ۱۳۹۶».
۲- برنامه «افزایش ظرفیت تولید میعانات گازی تا میزان یک میلیون بشکه در روز در افق ۱۴۰۰ با تمرکز بر میادین مشترک و تولید ۶۸۳ هزار بشکه در پایان سال ۱۳۹۶».
۳- برنامه «ارتقای جایگاه بین المللی شرکت ملی نفت ایران در فعالیت‌های بالادستی نفت و گاز جهان».
۴- برنامه «انعقاد و اجرای ۱۰ قرارداد نفتی و گازی (بر اساس الگوی جدید قراردادهای نفتی و گازی» با تاکید بر امکان جذب فناوری و ارتقای فناوری ملی با هدف افزایش ظریب بازیافت».
۵- پروژه «افزایش ظرفیت تولید نفت خام میادین مشترک غرب کارون (آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یادآوران، یاران شمالی و یاران جنوبی» به ۳۵۰ هزار در پایان سال ۱۳۹۶».
۶- پروژه «تکمیل ظرفیت و راه اندازی فازهای ۱۳، ۱۴، ۲۲، ۲۳، ۲۴ و تولید روزانه ۶۲۰ میلیون مترمکعب گاز غنی در پایان سال ۱۳۹۶».
۷- پروژه «۳۵۰۰ میلیارد ریال کمک به پروژه‌های عام المنفعه در مناطق نفت‌خیز و گازخیز و مناطق محروم کشور».

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *