توتال، اینپکس و پتروناس طرح توسعه میدان آزادگان را ارائه کردند

نظام نامه جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت ابلاغ شد
خرداد 20, 1396
معاون فنی مدیریت اکتشاف از آغاز عملیات در موقعیت اکتشافی آریا خبر داد
خرداد 20, 1396

????????????????????????????????????

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از ارائه طرح توسعه میدان آزادگان از سوی شرکت های بزرگ بین‌المللی نفتی همچون توتال، اینپکس و پتروناس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، سید نورالدین شهنازی‌زاده گفت: توتال فرانسه، اینپکس ژاپن و پتروناس مالزی طرح مطالعاتی خود را برای توسعه میدان نفتی آزادگان ارائه دادند.

شهنازی زاده با بیان اینکه برای توسعه میدان آزادگان با ۸ شرکت قرارداد محرمانگی امضا شده است، گفت: برخی از این شرکت ها گزارش مطالعات خود را ارائه کرده اند و برخی دیگر هم در حال تکمیل فرآیند مطالعه هستند. در ضمن به تدریج با برگزاری جلسه‌هایی در سطوح کارشناسی شرکت متن، این گزارشات ارائه می شود.

وی افزود: شرکت‌های “اینپکس ژاپن”، “شل”، “توتال”، “پتروناس مالزی”، “انی” و همچنین “سی‌ان‌پی‌سی” چین از جمله شرکت‌هایی هستند که تمایل به حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان را دارند.

شهنازی‌زاده با تأکید بر تدوین برنامه راهبردی توسعه میدان آزادگان جنوبی در فاز دوم، بیان کرد: در فاز نخست توسعه این میدان برای دستیابی به رقم تولید روزانه ۳۲۰هزار بشکه نفت برنامه ریزی شده است، در فاز ۲ نیز این رقم بر مبنای نتایج استخراج شده از فاز نخست خواهد بود.

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی NIOC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *