جزئیات هشتمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان تشریح شد
آذر 18, 1395
شرکت ملی نفت ایران و شل تفاهمنامه همکاری امضا کردند
آذر 18, 1395

رونمایی از ۶ تجهیز راهبردی و پرکاربرد صنعت نفت در نمایشگاه خوزستان54242

در راستای پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی و با تدابیر دولت یازدهم به منظور رفع وابستگی و تکمیل زنجیره تولید داخل، ۶ تجهیز راهبردی و پرکاربرد صنعت نفت رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، روز گذشته، در نخستین روز از برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان، از ۶ تجهیز راهبردی و پرکاربرد صنعت نفت که از سوی سازندگان داخلی به صورت فناورانه به تولید رسیده است، رونمایی شد.

روتور کمپرسور الیوت، روتو توربین (نیرو GEC(، پمپ فرایندی BB۳(طراحی و ساخت)، دستگاه فوران گیر چرخشی مدل شیفر سایر ۲۰ اینچ، Flame Tube توربین گازی رستون TB۴۰۰۰، پکیچ پمپاژ تزریق پساب واحدهای نمکزدایی (طراحی و ساخت) از جمله تجهیزات کاربردی ساخته شده از سوی سازندگان داخلی است.

پکیج پمپاژ تزریق پساب کارخانجات استحصال نفت (واحدهای نمک زدایی) قابلیت تزریق پساب ۸ هزار تا ۱۳ هزار بشکه در روز را دارد و فشار تزریق پساب را تا حداکثر ۱۵۰۰ psi متحمل می شود. این پکیج منطبق بر استانداردهای زیست محیطی است و جایگزینی مناسب برای پمپ های چند مرحله ای BB۳ و BB۵ می شود.
بر اساس این گزارش، پمپ های فرایندی BB۳ که طراحی و ساخت آن در داخل انجام شده است به منظور پمپاژ نفت خام به کار می رود.
روتور کمپرسور الیوت نیز به منظور تزریق گاز در میادین و باز آوری و افزایش توان تولید داخلی سازی شده است.
دستگاه فوران گیر چرخشی مدل شیفر نیز که از سوی سازندگان داخلی به تولید رسیده است به منظور مهار فوران چاه های نفت و گاز به هنگام عملیات حفاری و تعمیر به کار می رود.
بر اساس این گزارش روتور توربین – نیرو GEC نیز با اتصال به توربین مبدل گاز به منظور افزایش کارایی متصل می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، هشتمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان صبح امروز آغاز و تا پایان ساعت کاری روز ۵ شنبه (۲۰ آبان۱۳۹۵) ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری شرکت ملی نفت ایران

دیدگاه ها بسته شده است