بهره گیری از روش لرزه نگاری غیرعامل در جنوب ایران
آذر 4, 1395
نخستین سمینار تخصصی چاه آزمایی ایران
آذر 4, 1395

اسناد تاریخی مدیریت اکتشاف به موزه صنعت نفت ایران اهداء شد5412img_7748

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، روز دوشنبه مورخ 1395/8/3، اسناد تاریخی موجود در انبار ری مدیریت اکتشاف، توسط کارگروه ویژه مدیریت اکتشاف در امور موزه صنعت نفت، پس از بررسی های کارشناسی، آماده تحویل به مسئولین موزه صنعت نفت ایران شد.
حشمت اله منعم- مشاور طرح موزه های صنعت نفت در پیش جلسه اهداء اسناد، ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های انجام شده از سوی مدیریت اکتشاف با موزه صنعت نفت ایران، گفت: ارزشمندترین و تمیزترین اشیاء اهداء شده به موزه، تا کنون، از سوی این مدیریت بوده و از اولین روزهای تشکیل این حوزه تا به امروز، همکاری ها و استقبال خوب و شایسته ای از مدیریت اکتشاف با مسئولین موزه شاهد بوده ایم.
وی همچنین در پاسخ به پیشنهاد مدیریت اکتشاف مبنی بر آموزش “مستندسازی” اسناد موزه صنعت نفت، توسط مسئولین موزه به کارگروه های موزه در شرکت های تابعه نفت، گفت: مستندسازی یک فرهنگ است و باید تک تک افراد در صنعت نفت به اهمیت این موضوع واقف بوده و در نگهداری و حفظ درست اسنادی که با آن سروکار دارند اهتمام داشته و در نهادینه سازی آن کوشا باشند. در این صورت است که ما با خاطری آسوده می توانیم بگوییم: اسناد به طور منظم و مرتب باقی خواهند ماند و تاریخی خواهند شد.
ایشان در ادامه افزود: پس از راه اندازی یکی از شعبه های موزه صنعت نفت در آبادان، تا کنون بیش از40 هزار نفر از این موزه بازدید کرده اند. حتی این کار باعث شده که مردم محترم آبادان نسبت به نمایش ارزشهای فاخر فرهنگی ، تاریخی ، صنعتی ، علمی و هویت ملی منطقه خوش بین شده و به گونه ای راه اندازی این موزه در آبادان موجب بالندگی نسلهای جدید و جوانان نسبت به نسلهای گذشته و پدران و بزرگان خود شده است.
مشاور طرح موزه های صنعت نفت در پاسخ به پیشنهاد کارشناسان مدیریت اکتشاف در رابطه با انجام مصاحبه با بزرگان حوزه نفت و جمع آوری مطالب مهم و تاریخی گفت: بله، ما در این رابطه، نسبت به گردآوری لیست افراد و سران قدیمی در حوزه نفت اقدام کرده و تا کنون نیز با چند تن آنها مصاحبه داشته و تاریخ شفاهی نفت ایران را توانسته ایم مکتوب کنیم و وظیفه ی ملی ما است که با انجام این کارها، نفت را به طور کامل بتوانیم به مردم ایران بشناسانیم و ان شاالله با راه اندازی موزه صنعت نفت، این مهم محقق خواهد شد.
در پایان جلسه نیز مشاور طرح موزه های صنعت نفت از بازگشایی 2 موزه دیگر در شهر آبادان خبر داده و افزود: با یاری خداوند تا چند روز آینده 2 موزه در شهر آبادان افتتاح و آماده بازدید عموم خواهد شد و 4 موزه دیگر نیز در حال حاضر با جدیت بسیار در حال آماده سازی و بهره برداری آن در ماه های آینده سال می باشد.
پس از بازدیدکارگروه موزه مدیریت اکتشاف از موزه صنعت نفت در پژوهشگاه ،این تیم به اتفاق مسئولین موزه در مجموعه انبارهای بازرگانی مدیریت اکتشاف در ری حضور یافته و اسناد تاریخی مدیریت اکتشاف (بالغ برپانصد کارتون) از سوی مدیریت اکتشاف آماده تحویل به مسئولین موزه صنعت نفت ایران گردید.
لازم به ذکر است آقایان: منعم- مشاور طرح موزه های صنعت نفت، تدریسی- قائم مقام مجری مرکز اسناد صنعت نفت، حسنی- رئیس روابط عمومی مدیریت اکتشاف و خانم جهانیان سرپرست گروه اجرایی اهداء اسناد مدیریت اکتشاف، در این بازدید و مراسم تحویل اسناد حضور داشتند.

دیدگاه ها بسته شده است