فناوری‌های جدید نانو در خدمت افزایش ضریب بازیافت نفت
مهر 28, 1395
زنگنه: تولیدکنندگان غیر عضو اوپک، اعضای اوپک را همراهی کنند
مهر 28, 1395

نشست خبری دومین کنفرانس ژئومکانیک نفت ایران5406img_7438

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، اولین نشست خبری، دومین کنفرانس ژئومکانیک نفت ایران با حضور احمد رمضان زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود و رئیس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران، مجید نیکخواه، دبیر علمی کنفرانس ژئومکانیک نفت ایران و محمدرضا سکوتی رئیس تعبیر و تفسیر ژئوفیزیک مخزن روز (چهارشنبه ٢٨ مهر) در سالن جلسات مدیریت اکتشاف برگزار شد.
رئیس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران گفت: این گرایش نوپا (ژئومکانیک نفت) در زمینه‎هایی همچون اکتشاف، حفاری، تولید و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی به‌ویژه در حوزه ازدیاد برداشت، نقش مهمی دارد و ژئومکانیک نفت یکی از گرایش‌های تازه است که قدمت آن در دنیا به ١۶ سال می‌رسد.
رمضان زاده با بیان این که انجمن ژئومکانیک نفت ایران از سال ٩٢ کار خود را آغاز کرده است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این انجمن و همچنین تلاش اعضای آن، انجمن ژئومکانیک نفت ایران تاکنون از توسعه خوبی برخوردار بوده و جزو انجمن‌های ممتاز به شمار می رود. رئیس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران، ضمن قدردانی از مدیریت اکتشاف و محمدرضا مقدم، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، به دلیل حمایت‌های متعدد از این انجمن، عنوان کرد: اولین کنفرانس این انجمن با حمایت‌های معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، اردیبهشت ماه پارسال برگزار شد که تجربه موفقی بود، از این رو دومین کنفرانس نیز بهمن ماه برگزار می‌شود.
مجید نیکخواه، دبیر علمی کنفرانس ژئومکانیک نفت ایران نیز در این نشست با بیان این که ژئومکانیک نفت نقش تعیین کننده‌ای در حوزه انرژی دارد، گفت: محورهای اصلی دومین کنفرانس ژئومکانیک نفت مطابق با نیاز کشور و اهداف در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به این که در این کنفرانس سه سخنران کلیدی حضور خواهند داشت، افزود: نشست‌های تخصصی نیز با توجه به نیازهای روز صنعت کشور، در این کنفرانس تشکیل خواهد شد.
نیکخواه ادامه داد: اعضای سیاست گذاری و کمیته علمی این کنفرانس از متخصصان و مدیران صاحب نام صنعتی هستند، همچنین تعداد ٢٨ داور علمی از استادان بنام دانشگاه در این کنفرانس حضور خواهند داشت.
دبیر علمی کنفرانس ژئومکانیک نفت ایران تصریح کرد: تاکنون ١٢۶ مقاله برای این کنفرانس ارسال شده که به دلیل نوپا بودن انجمن ژئومکانیک نفت، ارسال این تعداد مقاله بسیار ارزشمند است.
محمدرضا سکوتی در پایان افزود: دانش نوپای ژئومکانیک صنعت نفت در کاهش مخاطرات اکتشاف و حفاری و همچنین افزایش ضریب بازیافت مخازن نفتی کاربرد زیادی دارد و مخاطرات اکتشاف مخازن نفتی با استفاده از ژئومکانیک نفت کاهش می یابد.
دومین کنفرانس انجمن علمی ژئومکانیک نفت ایران، بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده است