مهر تایید هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی بر قرارداد ایران و توتال

سخنگوی دولت اعلام کرد
تفاهم‌نامه همکاری بین مدیریت اکتشاف و شرکت نفت فلات قاره امضاء شد
مرداد 11, 1396
تهیه نقشه زمین شناسی و گسل های کف بستر در سراسر خلیج فارس
مرداد 11, 1396

سخنگوی دولت گفت: باوجود این که برخی در قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی تردید ایجاد کردند، اما این قرارداد روز دوشنبه نهم مردادماه با اتفاق آرا در جلسه هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی تایید شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، محمدباقر نوبخت دیروز (سه شنبه، ۱۰ مردادماه) در آخرین نشست خبری خود در دولت یازدهم، به موضوع تایید قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی اشاره کرد و گفت: در این هیئت عالی که دادستان کل کشور، رئیس کمیسیون انرژی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه وزیر نفت حضور دارند، قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با اتفاق آرا تایید شد.

وی افزود: اگرچه سعی کردند تردیدهایی در این قرارداد ایجاد کنند و مردم را نیز دچار تردید کنند، اما خوشبختانه این قرارداد به تایید هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی رسید.

نوبخت با یادآوری این‎که کشور برای توسعه هرچه بیشتر نیازمند سرمایه گذاری است، گفت: طرح سه فوریتی برای توقف این قرارداد مطرح کردند؛ این در حالی‌ است که تلاش زیادی برای اجرایی شدن این قرارداد صورت گرفته و اگر قرار باشد از این قرارداد استفاده‎ای نشود، پس تلاش‎ها چه سودی داشته است.

سخنگوی دولت گفت: دولت روند طولانی را در امضای قراردادهای جدید نفتی طی کرد و از عالی‎ترین مقام رسمی کشور تا کارشناسان روی این مدل قراردادی نظر دادند. قبول کنیم که همه این تلاش‎ها در جهت منافع مردم بوده است.

قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز ۱۱ پارس جنوبی که تیرماه امسال میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری توتال فرانسه امضا شده بود، در جلسه‌ی نهم مردادماه هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی تایید شد.

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی شانا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *