نشست مسئولین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه فردوسی مشهد

در جهت ایجاد تعامل بین صنعت و دانشگاه برگزار شد
تهیه نقشه زمین شناسی و گسل های کف بستر در سراسر خلیج فارس
مرداد 18, 1396
مناقصه شماره 96108- خرید 10000 تن پودر باریت
مرداد 18, 1396

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، جلسه‌ای در راستای همکاری‌های پژوهشی مرتبط با حوزه اکتشاف منابع هیدروکربوری در جهت ایجاد تعامل بیشتر بین صنعت و دانشگاه، بین مسئولین مدیریت اکتشاف و دانشگاه فردوسی مشهد در روز پنجشنبه مورخ 1396/05/12 با حضور مهندس سیدصالح هندی “مدیر اکتشاف” و دکتر محمد کافی “رئیس دانشگاه فردوسی مشهد” در سالن جلسات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

سید صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران ضمن تبریک میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، گفت: با توجه به پیشینه خوب همکاری اساتید دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی با شرکت ملی نفت ایران و همچنین تأکید مقام محترم وزارت نفت بر همسو شدن فعالیت‌های این وزارت‌خانه با پژوهش‌های اساتید دانشگاه‌ها، مشارکت دانشگاه‌ها در توسعه فناوری برای افزایش اثربخشی و حل مشکلات صنعت را از خواسته‌های وزارت نفت دانست.

ایشان با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: این دانشگاه قطعاً می‌تواند در طرح‌های شرکت ملی نفت حضور فعال داشته باشد. همچنین بهینه‌سازی تصاویر زیرسطحی با استفاده از داده‌های لرزه‌نگاری و زمین‌شناسی از جمله طرح‌هایی است که به موجب آن دانشگاه می‌بایست رشته‌های مختلف علمی از جمله زمین‌شناسی، فیزیک، ریاضیات، کامپیوتر، علوم‌مدیریت و … را مورد استفاده قرار دهد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به مدیر اکتشاف و هیأت همراه و تبریک دهه کرامت با اشاره به سوابق همکاری‌های دانشگاه فردوسی با وزارت نفت اظهار داشت: دانشگاه تمامی ساز و کارهای لازم برای اینگونه همکاری‌ها را در دانشگاه فردوسی مشهد فراهم نموده است.

وی مزیت بارز دانشگاه فردوسی مشهد را نسبت به دیگر دانشگاه‌های صنعتی، جامع بودن آن دانست و افزود: می‌توانیم از ظرفیت‌های مختلفی برای همکاری در پروژه‌های وزارت نفت استفاده نمائیم.

دکتر کافی رویکرد دانشگاه فردوسی مشهد را هم‌افزایی و هم‌گرایی با سایر داشگاه‌ها، در اجرای مأموریت‌هایشان ذکر کرده و جایگاه این دانشگاه را از نظر شتاب رشد کیفی علمی و دیپلماسی علمی، ممتاز دانست.

لازم به ذکر است این نشست، با موضوع بررسی ابعاد تخصصی طرح‌های پژوهشی بلندمدت در زمینه اکتشاف منابع هیدروکربوری از نظر علوم ژئوفیزیکی و با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل علمی دانشگاه فردوسی مشهد و قرار گرفتن آن در محدوده حوضه رسوبی کپه‌داغ و همچنین نیازهای پژوهشی و فناورانه صنعت نفت، برگزار شد.

در پایان پس از برگزری این جلسه، مدیر اکتشاف و هیأت همراه از آزمایشگاه‌ها و تجهیزات آن دانشگاه و مراکز پژوهشی در حوزه‌های علوم زمین و ژئوفیزیک بازدید کردند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *