معاون اول رئیس جمهوری از نمایشگاه بازدید کرد
شهریور 10, 1395
تعامل نفت با دانشگاه ها و سازندگان داخلی تقویت می شود
شهریور 10, 1395

ایران تولید نفت خود را محدود نمی‎کند4544936

وزیر نفت در حاشیه اجلاس مجمع بین‎المللی انرژی در الجزیره اعلام کرد ایران در نشست مشورتی این هفته اوپک به دنبال امضای توافقی نیست و عرضه نفت خود را محدود نخواهد کرد.

به گزارش شبکه بلومبرگ، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، اعلام کرد این کشور تولید نفت خود را در سطح کنونی تثبیت نمی‏کند و در نشست مشورتی اوپک در حاشیه اجلاس مجمع بین‎المللی انرژی، قصد ندارد تولید نفت خود توافقی امضا کند.

وی امروز (سه‎شنبه ۶ مهر ماه) در گفت‎و‎گویی تلوزیونی اعلام کرد ایران قصد دارد تولید روزانه نفت خود را به چهار میلیون بشکه برساند.

با این همه، وزیر نفت ایران اعلام کرد در حاشیه اجلاس مجمع بین‎المللی انرژی با نمایندگان دیگر اعضای اوپک گفت‎و‎گو می‎کند و ممکن است در نشست رسمی این سازمان در ماه نوامبر امسال، توافقی رسمی درباره عرضه نفت به دست آید.

زنگنه گفت: برنامه ما این نیست که در این دو روز به توافق برسیم؛ ما برای مشارکت در مجمع بین‎المللی انرژی و همچنین برای شرکت در نشست غیر رسمی اوپک که تنها برای تبادل دیدگاه است و نه بیشتر، به اینجا آمده‎ایم.

وی همچنین اعلام کرد ایران قصد دارد سهم حدود ١٣ درصدی خود از مجموع تولید نفت اوپک در دوران پیش از تحریم را دوباره به دست بیاورد. با توجه به رسیدن مجموع تولید نفت اعضای اوپک به ٣٣ میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه در ماه اوت امسال، ایران باید چهار میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه نفت تولید کند تا بتواند به سهم ١٣ درصدی خود بازگردد.

وزیر نفت ایران پیش از این با تأکید بر لزوم بازگشت نظام سهمیه‎بندی اوپک، اعلام کرده بود این سازمان باید برای تثبیت درآمدهای نفتی اعضای خود، تدابیری اتخاذ کند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی شانا

دیدگاه ها بسته شده است