الگوی توسعه میادین نفت و گاز میدان‌محور می‌شود

برنامه‎های راهبردی شرکت ملی نفت در برنامه ششم توسعه اعلام شد
شهریور 28, 1396
وزیر نفت : مذاکرات جدی برای امضای ۱۰ قرارداد نفتی آغاز شده است
شهریور 28, 1396

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تغییر استراتژی این شرکت در توسعه میدان های نفت و گاز خبر داد و گفت: از این پس تمام پروژه های توسعه ای بر مبنای الگوی میدان محور طرح ریزی و اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، علی کاردر با تاکید بر تغییر الگوی توسعه میادین نفت و گاز گفت: از نیمه دوم امسال، تخصیص اعتبار در مورد تمامی پروژه های توسعه ای بر مبنای همین الگو انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه محدودیت مالی زیادی در اجرای پروژه های توسعه ای نفت و گاز وجود دارد، گفت: از این پس تمامی پروژه های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران در صورتی وارد فاز اجرایی خواهند شد که محل منابع مالی آن از پیش تعریف شده باشد.

وی ادامه داد: محدودیت منابع مالی به حدی است که وزیر نفت کمیته ای با عنوان کمیته تامین منابع مالی متشکل از اقتصاددانان برجسته کشور و سازمان های ذیربط تشکیل داده است؛ در این کمیته مرتبا جلسات هفتگی برگزار می شود و راهکارهای رفع موانع مالی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

کاردر افزود: برای تداوم برنامه توسعه ای شرکت ملی نفت ایران لازم است تا حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه طی پنج سال آینده جذب شود که این امر سازوکارهای خاص خود را می طلبد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: شرکت های بالادستی صنعت نفت باید با به حداقل رساندن هزینه ها، امکان پیشبرد اهداف بلندمدت شرکت ملی نفت ایران را فراهم کنند.

منبع: شبکه اطلاع‌رسانی NIOC

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *