تفاهم‌نامه همکاری بین مدیریت اکتشاف و شرکت نفت خزر امضاء شد

اهم سخنان مدیر اکتشاف در نشست بالادستی سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو
مهر 23, 1396
انعقاد قراردادهای بلند مدت پژوهشی با دانشگاه چمران اهواز
مهر 23, 1396


به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، تفاهم‌نامه همکاری علمی، فنی و اکتشافی با هدف تبادل اطلاعات بین هر دو مجموعه، با حضور مدیر اکتشاف و مدیرعامل شرکت نفت خزر، روز شنبه مورخ 1396/07/22  در سالن جلسات مدیریت اکتشاف امضاء شد.

سید صالح هندی “مدیر اکتشاف” این نوع همکاری‌ها را مفید و قابل بهره‌برداری دانسته و گفت: این تفاهم‌نامه در جهت منسجم‌تر و هدفمند کردن همکاری‌ها صورت گرفته، چرا که زنجیره اکتشاف، بهره‌برداری و تولید در صنعت نفت غیر قابل تفکیک بوده و همکاری‌هایی در گذشته نیز صورت می‌پذیرفته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه از قبل برنامه‌ریزی‌ها و ارتباطات لازم برای اجرای این تفاهم‌نامه انجام گرفته و با امضاء این تفاهم‌نامه، در واقع کارها به صورت مستمر و منظم با کیفیت بهتر اجرایی خواهد شد.

هندی در سخنان خود به شورای عالی اکتشاف به عنوان رأس تصمیم گیرنده برنامه‌های اکتشافی در خشکی و دریا، در صنعت نفت اشاره و بیان کرد: از جمله کارهای این شورا این است که برنامه‌ پنج ساله اکتشافی در دریا و خشکی را به تصویب هیئت مدیره شرکت نفت رسانده و با گرفتن این مصوبه، دیگر نیازی به گرفتن مصوبه در هر برنامه اکتشافی نخواهد بود.

مدیر اکتشاف در این جلسه ضمن اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت لوک اویل روسی، افزود: دو تفاهمنامه با این شرکت روسی امضاء شد که یک تفاهم‌نامه با مدیریت اکتشاف و دیگری با شرکت نفت خزر(با همکاری مدیریت اکتشاف) انجام خواهد شد.

محسن دلاویز مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز ضمن ابراز امیدواری به انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد ارتباطات منظم و قوی‌تر در بین این دو مجموعه، گفت: هر آنچه هم‌اکنون در صنعت نفت قابل مشاهده است، قطعاً نتیجه‌ی همدلی و هم‌سویی بین تمام مجموعه‌های صنعت نفت بوده و هر جایی که منافع سیستم در نظر گرفته شود، مطمئنا کارها بهتر انجام خواهد شد.

ایشان در ادامه افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه، شرکت نفت خزر در سه محور: برنامه پنج ساله اکتشافی، تفاهم‌نامه‌هایی که با لوک اویل امضاء شده و دشت گرگان، مدیریت اکتشاف را همراهی و با آن همکاری خواهد کرد.

لازم به ذکر است این تفاهم‌نامه در راستای استفاده از امکانات، اطلاعات، استعدادهای مغزافزاری، نیروی انسانی ماهر و توانمندی‌هایی در حوزه همکاری‌های علمی ، پژوهشی و عملیاتی شرکت نفت خزر و مدیریت اکتشاف اجرا خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *