مدیر اکتشاف در نشست تخصصی ماهنامه اکتشاف و تولید: ایجاد زنجیره ارزش از طریق به هم پیوستگی شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران

شرکت نفتی توتال فعالیت خود در ایران را آغاز کرد
آبان 17, 1396
اکتشاف منابع هیدروکربوری با استفاده از روش MPOG
آبان 17, 1396

سید صالح هندی مدیر اکتشاف در نشست تخصصی ماهنامه اکتشاف و تولید مطرح کرد: برای ارتقاء زنجیره ارزش در صنعت نفت، لازم است که شرکت‌های نفتی همگی با هم ارتباطی پیوسته داشته باشند و تبادل اطلاعات به راحتی صورت پذیرد تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شده و ارزش‌افزایی در این صنعت را در تمام زنجیره‌ها شاهد باشیم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، نشست تخصصی ماهنامه اکتشاف و تولید با حضور سید صالح هندی (مدیر و عضو شورای سیاست‌گزاری ماهنامه اکتشاف و تولید) و اعضای هیئت تحریریه این ماهنامه روز سه‌شنبه 16/08/1396 در مدیریت اکتشاف برگزار شد.

مدیر اکتشاف در این نشست ضمن اشاره به تاریخچه طرح موضوع ارزش افزوده در تولید و کسب‌و‌کار و با تفکیک فعالیت‌های یک بنگاه تولیدی به دو بخش فعالیت‌های اصلی و فعالیت‌های پشتیبانی گفت: به نظر می‌رسد در ابتدای امر باید نسبت به آسیب‌شناسی زنجیره تولید اقدام کنیم که از طریق تحلیل همین تحقیق می‌توانیم به راهکارهایی در جهت ایجاد ارزش در زنجیره ارزش صنعت نفت دست یابیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مدیریت اکتشاف در همین راستا و برای جلوگیری از هرگونه موازی‌کاری و صرفه‌جویی در هزینه و زمان، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت اقدام نموده که از جمله نتایج آن تبادل ساده اطلاعات بین دو مجموعه و استفاده از آن در برنامه‌ها و طرح‌های هر دو مجموعه است.

ایشان گفت: با تحلیل صحیح در زنجیره ارزش می‌توان نسبت به کوچک‌سازی و برون‌سپاری امور، خلق ارزش افزوده در تولید و جلب رضایت ذینفعان و مخاطبان تصمیمات بهتری اتخاذ کرد.

مهندس هندی با اشاره به اینکه ماهنامه اکتشاف و تولید یکی از مجلات خوب صنعت نفت است افزود: هیئت تحریریه ماهنامه اکتشاف و تولید می‌تواند در خصوص موضوعات مبتلابه صنعت نفت، مقالات تحلیلی را سفارش و طی یک بازه زمانی نسبت به بررسی و تحلیل آن موضوع از منظر علمی نتایج مؤثری را ارائه دهد.

این نشست با هدف بررسی و آسیب‌شناسی زنجیره تولید و بازبینی سیاست‌گزاری‌های ماهنامه اکتشاف و تولید برگزار و در جهت اجرای آن در مجموعه صنعت نفت پیشنهاداتی ارائه شد.


 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *