اظهار امیدواری وزیر نفت به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چین در ایران

مناقصه 96128: تهیه، طبخ و توزیع غذای انبار کوار و دفتر پشتیبانی شیراز
آذر 22, 1396
مناقصه 96129: احداث جاده دسترسی و آماده سازی محل چاه اکتشافی منصوری غربی-1
آذر 22, 1396

دیدار وزیر نفت ایران با رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین 5

وزیر نفت، روابط ایران و چین را در بخش انرژی گسترده دانست و افزود: بخش خصوصی چین در ایران سرمایه گذاری کند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، بیژن زنگنه، عصر روز سه شنبه، ۲۰ آذرماه در دیدار با ونگ یانگ گئو، رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین اظهار کرد: ایران و چین روابط گسترده و بسیار مستحکمی در بخش‌های مختلف بخش انرژی با شرکت‌های چینی دارند.

وی افزود: امیدواریم این سفر سبب توسعه و تحکیم این روابط شود و در کنار افزایش سطح مبادلات تجاری ۲ کشور، شاهد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شرکت‌های چینی در ایران باشیم.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین در این دیدار به روابط گسترده ایران و چین اشاره و اظهار کرد: همانطور که اطلاع دارید چین دارای کمبود منابع انرژی است و این در حالی است که ایران، دوست قدیمی مان  منابع غنی نفت و گاز دارد که این می تواند به گسترش روابط ۲ کشور کمک کند.

وی با بیان این که روابط رو به رشد ایران و چین با همه سختی‌ها ادامه یافت، افزود: ایران و چین می توانند در زمینه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایران، نفت و پتروشیمی با یکدیگر همکاری کنند.

مبادلات تجاری ایران و چین پارسال ۳۱ درصد رشد داشته است. در دیدار رؤسای جمهوری دو کشور قرار براین شد تا سطح مبادلات تجاری تهران-پکن تا ۶۰۰ میلیارد دلار در سال برسد.

منبع: خبرگزاری شانا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *