نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت ایران آغاز به کار کرد/ معرفی ١۴ بلوک اکتشافی شرکت ملی نفت در دومین روز از برگزاری نمایشگاه
اردیبهشت 17, 1397
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران: تحریم‌ مانع فعالیت‌های توسعه‌ای در ایران نخواهد شد
اردیبهشت 17, 1397

14 بلوک اکتشافی-توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران در مجموع با مساحت تقریبی 80 هزار کیلومتر مربع، واقع شده در 6 حوضه رسوبی کشور در حضور نمایندگان شرکت‎های داخلی و خارجی در نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت معرفی شد.

به گزارش روابط‌عمومی مدیریت اکتشاف، با توجه به اینکه بر اساس مصوبه صادره از هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، به زودی مناقصه واگذاری بلوک‌های اکتشافی برگزار خواهد شد، نشست معرفی بلوک‎های اکتشافی-توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران صبح امروز (دوشنبه، 17 اردیبهشت ماه) در جریان برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور دکتر منوچهری “معاون مدیر عامل در امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران ” و سید صالح هندی “مدیراکتشاف” در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‎المللی تهران برگزار شد.

بلوک‎های معرفی شده، ترکیبی از بلوک‎های دارای پتانسیل اکتشافی بالا واقع در حوضه‎های رسوبی بالغ و شناخته شده و بلوک‎های مربوط به حوضه‎های رسوبی جدید هستند که از میان آن می‎توان به چهار بلوک اکتشافی که در حوضه رسوبی زاگرس شامل یک بلوک در ناحیه لرستان، یک بلوک در زیرحوضه فارس و 2 بلوک در زیرحوضه دزفول شمالی و دشت آبادان اشاره کرد.

در این نشست، سه بلوک دریایی در حوضه خلیج فارس و سه بلوک اکتشافی در حوضه کپه‎داغ در شمال شرق ایران معرفی شد.

معرفی یک بلوک اکتشافی در حوضه رسوبی مغان در شمال غرب ایران که دارای سیستم هیدروکربوری اثبات شده است و یک بلوک اکتشافی در حوضه ایران مرکزی و 2 بلوک اکتشافی به نام‌‎های تایباد و سیستان به عنوان بلوک‎های واقع در حوضه‎های رسوبی جدید در شرق ایران، دیگر بلوک‎های معرفی شده در این نشست تخصصی بودند.

استفاده از توان ملی و فنی شرکت‌های بین‌المللی در کشف منابع نفت و گاز در کشور از اولویت‌های شرکت ملی نفت ایران و مدیریت اکتشاف می‌باشد و به همین جهت این مدیریت تصمیم دارد در آینده نیز نسبت به معرفی تعداد بیشتری از بلوک‌های اکتشافی در دریا و خشکی اقدام نماید.

همچنین در کنفرانس خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد، سیدصالح هندی مدیر اکتشاف پاسخگوی سوالات خبرنگاران در رابطه با عملکرد سال گذشته مدیریت اکتشاف و معرفی بلوک‌های اکتشافی بود

بیست و سومین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، از دیروز (16 اردیبهشت ماه) در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران آغاز به کار کرده است و 19 اردیبهشت ماه به کار خود پایان می‎دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *