با حضور گسترده شرکت‎های داخلی و خارجی / بلوک‎های اکتشافی-توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران معرفی شد
اردیبهشت 18, 1397
بازدید رئیس جمهوری از نمایشگاه نفت و گفت‎وگو با سازندگان داخلی آغاز شد
اردیبهشت 18, 1397

چهاردهمین همایش معرفی بلوک های اکتشافی شرکت ملی نفت ایرانšÑ£

در دومین روز از برگزاری نمایشگاه صنعت نفت ایران، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران به معرفی شاخص‌ترین فرصت‌های اکتشافی در ایران پرداخت و گفت: چالش‌هایی از جمله تحریم نمی‌تواند مانع فعالیت‌های توسعه‌ای صنعت نفت در ایران شود. ما متوقف نخواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، غلامرضا منوچهری در نشست معرفی بلوک‌های اکتشافی شرکت ملی نفت ایران که با حضور نمایندگان شرکت‌های داخلی و خارجی، صبح روز گذشته(دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ماه)  در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت برگزار شد، اظهار کرد: ایران به عنوان کشوری که از ذخایر نفت و گاز بسیاری برخوردار است، جای کار بسیاری در حوزه اکتشاف دارد و از این رو درصددیم ۱۴ بلوک اکتشافی را در این نشست معرفی کنیم.

وی در معرفی بلوک‌های اکتشافی از حوضه‌های رسوبی در مناطق زاگرس، ایران مرکزی، کپه داغ و مغان نام برد و افزود: شرکت ملی نفت ایران، معرفی بلوک‌های دیگری را نیز در برنامه آتی خود دارد.

منوچهری همچنین به وجود ذخایر خوب هیدروکربوری در مناطق خلیج فارس و خزر اشاره کرد.

وی گفت: استراتژی ما در شرکت ملی نفت ایران، بهره‌مندی از مدل جدید قراردادهای نفتی برای توسعه میدان‌هایی است که در این زمینه تاکنون سه قرارداد نفتی امضا شده و با توجه به مذاکرات خوبی که از سوی تیم های مذاکراتی شرکت ملی نفت در دست پیگیری است، پیش‌بینی می‌کنیم ظرف ۶ ماه آینده بر تعداد این قراردادها افزوده شود.

وی با اشاره به تداوم فعالیت‌های توسعه‌ای در صنعت نفت ایران گفت: امسال فازهای باقیمانده پارس جنوبی تکمیل می‌شود و تنها توسعه فاز۱۱ و بخشی از توسعه فاز ۱۴ باقی می‌ماند که هم اکنون توسعه فاز ۱۱ از سوی کنسرسیومی به رهبری توتال در دست انجام است.

منوچهری همچنین به انجام فعالیت‌های توسعه‌ای مطلوبی در غرب کارون اشاره کرد و افزود: شرکت ملی نفت ایران به دنبال تعامل با شرکت‌های داخلی و خارجی و کسب تجارب بیشتر است. شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی در حال تقویت خود هستند و چالش‌های مختلف نمی‌تواند فعالیت‌های توسعه‌ای را در این شرکت متوقف کند.

 

منبع: خبرگزاری شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *