فرآیند شناسایی شرکتهای بین المللی نفت و گاز آغاز می شود
مرداد 2, 1395
استفاده از مدلسازی ریاضی در تنظیم برنامه ششم توسعه مدیریت اکتشاف
مرداد 2, 1395

اولین جلسه شورای سیاست گذاری دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت
اولین جلسه شورای سیاست گذاری “دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت با هدف کاهش مخاطرات اکتشاف و تولید” در مدیریت اکتشاف برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، اولین جلسه شورای سیاست گذاری دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت با حضور دکتر حاجیان رییس پژوهش و فناوری مدیریت اکتشاف، دکتر شفیعی- مدیر کل امورفناوری وزارت نفت و دکتر رمضان زاده- رییس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت و نمایندگان صنعت و دانشگاه، روز چهارشنبه مورخ 1395/4/30 در سالن جلسات مدیریت اکتشاف برگزار شد.
این جلسه که با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و متخصصین چند شرکت دولتی و غیر دولتی مرتبط با این حوزه تشکیل گردید، در خصوص ضرورت تبیین جایگاه و تسهیل اجرایی شدن مباحث تخصصی ژئومکانیک در صنعت نفت کشور، همچنین درباره اهداف کنفرانس و نحوه تحقق آن ها و نیز نحوه تأمین مالی و راهکارهای کاهش هزینه ها و برگزاری کنفرانس؛ بحث و تبادل نظر صورت گرفت. با توجه به اهمیت موضوع، کلیه حاضرین پس از ارائه ایده ها و نظرات خود نسبت به برگزاری موفقیت آمیز “دومین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت-کاهش مخاطرات اکتشاف و تولید” ابراز امیدواری کردند.
براساس برنامه ریزی های انجام شده، این کنفرانس با مشارکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، انجمن ژئومکانیک نفت ایران و دانشگاه صنعتی شاهرود در تاریخ‌های 5 الی 7 بهمن ماه سال جاری در محل مدیریت اکتشاف برگزار خواهد گردید. محورهای تخصصی کنفرانس شامل بررسی های لرزه ای و میکرولرزه ای، فیزیک سنگ، آزمون های آزمایشگاهی و برجا، روابط تحلیلی و مدل های رفتاری، مدلسازی ژئومکانیکی، کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف، حفاری و تولید و موضوعات خاص در ژئومکانیک بوده و تاکنون از حمایت معنوی وزارت نفت، ستاد توسعه فناوری و نوآوری نفت و گاز و ذغال سنگ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعتی اصفهان برخوردار گردیده است.
نظر به اهمیت کاربرد ژئومکانیک در بخش بالادستی صنعت نفت، برگزاری دومین کنفرانس ژئومکانیک نفت، فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت ها، توانمندی ها و تجارب مراکز صنعتی و دانشگاهی در بهره مندی از فناوری های نو و مرتبط با این حوزه تخصصی می باشد.
از جمله مهمترین اهداف برگزاری این رویداد مهم علمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– افزایش سطح دانش فنی و علمی کاربرد ژئومکانیک در نفت
– بررسی اهمیت و نقش مطالعات ژئومکانیکی در تولید صیانتی
– بررسی فناوری های نوین در طراحی، تحلیل و بهره برداری از چاه‌ها و مخازن هیدروکربوری
– ثبت تجربیات و مستندسازی پژوهش های مرتبط با موضوعات کنفرانس
– آشنایی و دستیابی به آخرین دستاوردها و تکنولوژی های پیشرفته جهان
– ایجاد بستری مناسب برای هم اندیشی دست اندرکاران مرتبط با طرح های ژئومکانیک نفت
– شناسایرفی کاربردهای علم ژئومکانیک در صنایع نفت و گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *