سمینار ارزیابی و مطالعه تکمیلی ژئوشیمی ناحیه مکران
تیر 20, 1395
فرآیند شناسایی شرکتهای بین المللی نفت و گاز آغاز می شود
تیر 20, 1395

تصویب ۱۴۶ سمت اقماری در مدیریت اکتشاف

معاون مدیر اکتشاف در توسعه منابع انسانی از صدور مجوز برای ۱۴۶ سمت اقماری در مدیریت اکتشاف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، عبدالله شیرعلی پور از صدور ۱۴۶ مجوز برای سمت های اقماری خبر داد و گفت: در سال گذشته فوق العاده شغل تمام افرادی که در مقابل سمت محوله اقماری نبودند حذف شد این در حالی است که این افراد فقط در مقابل سمت، اقماری نبودند اما تمام شرایط و سختی کار اقماری ها را داشتند که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده برای ۱۴۶ سمت مجوز اقماری صادر شد.

وی نخستین ویژگی بارز مدیریت اکتشاف را دانش محور بودن برشمرد و گفت: اکتشاف را باید از بقیه بدنه نفت به صورت مجزا در نظر گرفت زیرا این مجموعه به عنوان نخستین حلقه از زنجیره تولید، نقش محوری در صنعت نفت دارد و نحوه عملکرد مثبت و یا منفی آن بقیه مجموعه را متاثر می کند.

شیرعلی پور تخصص موجود در مدیریت اکتشاف را منحصر به فرد خواند و گفت: هر چند در برخی از شرکت های بهره بردار، عملیات اکتشاف به صورت جزیی انجام می شود اما اصل کار و شناسایی و رصد اصلی با توجه به ماهیت پیچیده این دانش به دوش این مدیریت است.

معاونت مدیر اکتشاف در منابع انسانی از زیر بخش های مختلفی همچون آموزش و برنامه ریزی انسانی، امور اداری، نظام مشارکت، امور ورزش و مهندسی ساختار سیستم ها و بهره وری تشکیل شده است.

با توجه به شرایط عصر رقابت های صنعتی و اقتصادی، بدیهی است که کشورهای در حال توسعه به منظور رسیدن به مرحله مطلوب اقتصادی و صنعتی لزوماً باید آموزش را در راس فعالیت های خود قرار دهند. آموزش باعث بینش و بصیرت عمیق تر دانش و مهارت های کارکنان برای اجرای وظایف شده و در نتیجه موجب نیل به هدف های سازمان با کارایی بیشتر می شود.

آموزش مدیریت اکتشاف در این راستا با بکارگیری آخرین متدهای آموزشی از طریق برگزاری دوره های آموزشی منطبق با استاندارد آموزشی ISO۱۰۰۱۵ در حوزه صنایع بالادستی اعم از زمین شناسی، ژئوفیزیک، حفاری، مهندسی نفت، زبان تخصصی و کامپیوتر، دوره های استاندارد مشاغل ویژه کارکنان و دوره های تخصصی به منظور افزایش دانش کارکنان همگام با تکنولوژی روز دنیا را برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *