انجام موفقیت آمیز عملیات شکافت اسیدی در میدان نفتی آذر
تیر 14, 1395
مراسم با شکوه محفل انس با قرآن در مدیریت اکتشاف برگزارشد
تیر 14, 1395

اکتشاف بر اجرای دوره‎های آموزشی مدیریتی تمرکز دارد/ آمادگی برای تربیت نیروهای متخصص

معاون مدیراکتشاف شرکت ملی نفت ایران در توسعه منابع انسانی از تغییر رویکرد برنامه های آموزشی این مجموعه از تمرکز بر جنبه های تخصصی آموزش به سمت آموزش های خاص دوره های مدیریتی، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، عبدالله شیرعلی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از تغییر رویکرد برنامه های آموزشی مدیریت اکتشاف از تمرکز بر جنبه های تخصصی آموزش به سمت آموزش های خاص دوره های مدیریتی خبر داد و گفت: هم اکنون برگزاری چند دوره خاص در زمینه مدیریت استراتژیک و مدیریت MBA در دستورکار واحد آموزش قرار دارد و تمام مدیران ملزم به شرکت در این دوره های آموزشی هستند.
برگزاری ۱۴ دوره آموزشی مدیریتی در سال جاری
وی از برگزاری حدود ۱۴ دوره آموزش مدیریتی در طی سال جاری خبر داد و گفت: در سه ماه نخست امسال ۲ دوره تخصصی مدیریت ویژه مدیران و ۴ دوره ویژه کارشناسان برگزار شده است. این دوره های آموزشی برای مدیران ۶ دوره و برای کارشناسان حدود ۸ دوره تا پایان سال پیش بینی شده است.
شیرعلی پور یادآور شد: در سال گذشته همچنین ۹۲ دوره آموزشی تخصصی اکتشاف، ۲۶ همایش و ۳۰ دوره مدیریتی و عمومی برگزار شده است که از میان دوره های عمومی دو مورد از آن به همکاری مرکز مشاوره نفت و با هدف آموزش های علوم رفتاری و خانواده، اجرایی شده است.
وی در مورد برگزاری دوره های آموزشی خارج از کشور گفت: سال گذشته ۶ نفر از کارشناسان اکتشاف به منظور گذراندن دوره های آموزشی زمین شناسی به خارج از کشور اعزام شدند اما در سال جاری به دلیل برخی محدودیت ها فعلا برنامه ای برای اعزام کارشناسان به خارج از کشور نداریم.
تدوین تقویم آموزشی سالانه در مدیریت اکتشاف
شیرعلی پور از تدوین برنامه های آموزشی یک ساله در مجموعه مدیریت اکتشاف خبر داد و گفت: با همکاری مدیریت برنامه ریزی و آموزش، برنامه های آموزشی یک ساله در تمام زمینه ها متناسب با نیازهای شغلی به صورت یک کتابچه تدوین و تصویب می شود و بر اساس آن تقویم در طی سال برنامه های آموزشی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: مدیریت اکتشاف به برنامه های آموزشی نه به عنوان هزینه بلکه به عنوان یک سرمایه نگاه می کند که آورده حاصل از آن در نهایت به سود کل مجموعه است.
اعلام آمادگی مدیریت اکتشاف برای تربیت نیروهای متخصص
شیرعلی پور همچنین از دعوت از کارشناسان خارجی خبر داد و گفت: بعضی از دوره های آموزشی با حضور کارشناسان خارجی در داخل کشور برگزار می شود. در ضمن گفتنی است که مدیریت اکتشاف این آمادگی و تخصص را دارد که برای نیروهای خارجی نیز دوره های آموزشی برگزار کنند.
وی با تاکید بر اهمیت جذب نیروهای انسانی جدید و نگهداشت آنها در سازمان گفت: جذب نیروی انسانی جدید باید به طور مرتب در سازمان جاری و ساری باشد البته در این مورد تابع دستور وزارت نفت هستیم و در حال حاضر برای تامین نیروی انسانی از منابع داخل سازمان استفاده می کنیم.
شیرعلی پور از به کارگیری ۱۰ نیروی کاری جدید در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: مدیریت اکتشاف در سال گذشته ۶ نیروی بورسیه دانشگاه صنعت نفت و ۴ نیروی انسانی را از طریق کاریابی داخلی جذب کرده است که از همین روند برای جذب نیرو در سال جاری استفاده می کند.
به گزارش NIOC، معاونت مدیر اکتشاف در منابع انسانی از زیر بخش های مختلفی همچون آموزش و برنامه ریزی انسانی، امور اداری، نظام مشارکت، امور ورزش و مهندسی ساختار سیستم ها و بهره وری تشکیل شده است.
با توجه به شرایط عصر رقابت های صنعتی و اقتصادی، بدیهی است که کشورهای در حال توسعه به منظور رسیدن به مرحله مطلوب اقتصادی و صنعتی باید آموزش را در راس فعالیت های خود قرار دهند. آموزش باعث بینش و بصیرت عمیق تر دانش و مهارت های کارکنان برای اجرای وظایف شده و در نتیجه موجب نیل به هدف های سازمان با کارایی بیشتر می شود.
آموزش مدیریت اکتشاف در این راستا با بکارگیری آخرین متدهای آموزشی از طریق برگزاری دوره های آموزشی منطبق با استانداردآموزشی ISO۱۰۰۱۵ در حوزه صنایع بالادستی اعم از زمین شناسی، ژئوفیزیک، حفاری، مهندسی نفت، زبان تخصصی و کامپیوتر، دوره های استاندارد مشاغل ویژه کارکنان و دوره های تخصصی به منظور افزایش دانش کارکنان همگام با تکنولوژی روز دنیا را برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *