مناقصه شماره: 97137 خرید 900 تن نمک پتاسیم کلراید TE-9740257-XLS
بهمن 15, 1397
مناقصه شماره:97121جهت خرید80 عدد متهTCI و240 ست نازل (XPP- 9701448-TE)
بهمن 15, 1397

با هدف بررسی فعالیت‌های صورت گرفته توسط ستاد اقامه نماز در شرکت‌های تابعه نفت، جلسه‌ای بین نمایندگان، رابطین و روسای ستاد اقامه نماز شرکت‎های تابعه نفت، سه‌شنبه مورخ 1397/11/09 در سالن جلسات مدیریت اکتشاف با حضور مهندس سیدصالح هندی “مدیر محترم اکتشاف” برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای دکتر مجیدی “رئیس ستاد اقامه نماز وزارت نفت” ضمن خوش‌آمدگوئی به حضار، اهداف و دستورات جلسه بیست و ششم ستاد اقامه نماز را تشریح کرده و سپس طبق روال همیشگی جلسات،از آقای سیدصالح هندی ” مدیر محترم اکتشاف” خواستند تا دقایقی را به عنوان میزبان این جلسه به ایراد سخنرانی پرداخته و شرح مختصری از فعالیت‌های مجموعه اکتشاف را بیان فرمایند.

آقای هندی ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از تشکیل این جلسه در مدیریت اکتشاف ابراز خرسندی کرده و گفت: کارکنان مدیریت اکتشاف همچون سربازان گمنام خط مقدم جبهه هستند، چرا که فعالیت‌های این مجموعه نیز در ابتدای چرخه صنعت نفت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه گفت: مایه مباهات است که در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با اکتشافات جدیدی که انجام داده‌ایم، در ازای حجم مصرفی نفت در کشور، با اکتشافات جدید به همان مقدار، نفت جایگزین داشته‌ایم. همچنین به ازای هر واحد مصرف گاز نیز، هشت برابر آن‌ را با  اکتشافات جدید، گاز جایگزین کرده‌ایم.

ایشان بیان کرد: در چهل سال گذشته در فاصله سال‌های بین 2001 تا 2005 میلادی ما رتبه بیشترین کشف در دنیا را داشته‌ و به‌طور کلی با دارا بودن 18 درصد ذخائر گاز در جهان (رتبه اول در دنیا) و 10 درصد ذخائر نفت در جهان (رتبه چهارم در دنیا)، که با جمع این دو رتبه، ما رتبه اول ذخائر نفت و گاز را در دنیا دارا هستیم.

مدیر اکتشاف با توجه به موضوع جلسه و اهمیت نماز در قرآن و عترت، پیشنهاداتی را در این رابطه به مسئولین ستاد اقامه نمازها در شرکت‌های تابعه نفت ارائه نمودند. از جمله آن پیشنهادات، نیاز به ایجاد یک نظام ارزیابی جامعه‌ی هدف مطرح کرده و تشریح کرد: ما هر آن چیزی را که نتوانیم اندازه‌گیری کنیم، قابل مدیریت نیست، پس باید بتوانیم با تعریف شاخص‌های اندازه‌گیری برای تأثیرگذاری اقدامات ستاد اقامه نماز در بین کارکنان مجموعه نفت، به بهبود مستمر که همان افزایش و جذب کارکنان به سوی اقامه نماز می‌باشد، برسیم.

وی همچنین، خودارزیابی، تبادل اطلاعات و تجربیات بین ستاد اقامه نمازها، استفاده از روش‌های آموزشی نوین یادگیری را از جمله معیار‌های قابل اندازه‌گیری در این ارزیابی دانسته و افزود: باید در نظر داشته باشیم که اول از همه وظیفه مدیران هر مجموعه و مسئولین ستاد اقامه نمازها است که با شرکت در اقامه نماز جماعت، الگوی مؤثری برای دیگران باشند.

هندی در پایان، بیان مسائل جناحی در محافل برگزاری نماز و عدم رعایت وقت شناسی را از جمله عوامل موثر در کاهش تعداد نمازگزاران در برگزاری نماز جماعت دانست.

پس از آن حاج آقا آذرطوسی “امام جماعت مدیریت اکتشاف” گزارشی از اقدامات مدیریت اکتشاف در ستاد اقامه نماز این مجموعه ارائه نمودند.

وی از جمله اقدامات موثر در مدیریت اکتشاف را، تغییر کاربری محل نمازخانه، از این‌که صرفاٌ محلی برای برگزاری نماز باشد، به یک محل فرهنگی بیان کرد و گفت: با شناسایی جامعه هدف در مدیریت اکتشاف، تمامی اقدامات براساس برنامه‌ریزی انجام شده در حال اجرا می‌باشد.

در ادامه نیز هر کدام از روسا و دبیران ستاد اقامه نماز شرکت‌ها، گزارش مختصری از برنامه‌های خود ارائه نمودند.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام حیرانی “معاونت نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور” در این جلسه حضور داشته و در خصوص شاخص‌های نظارت و ارزیابی از فعالیت‌های شوراهای اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی نیز صحبت کردند.

 

 

         

 

     

 

     

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است