شورای نیکوکاری مدیریت اکتشاف با همراهی همکاران گرامی به یاری سیل‌زدگان شتاف
اردیبهشت 11, 1398
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت عنوان کرد: استفاده از سیالات جدید حفاری در حوزه اکتشاف
اردیبهشت 11, 1398

انجمن ژئوفیزیک ایرانبه میزبانی مدیریت اکتشاف، امروز چهارشنبه مورخ 98/02/11، چهارمین سمینار ژئوفیزیک را با حضور اساتید، دانشجویان و علاقمندان در این حوزه، برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، این همکاری از سال‌های گذشته بین مدیریت اکتشاف و انجمن ژئوفیزیک بوده و تاکنون چهار سمینار در این رابطه برگزار شده که هدف از برگزاری آن تبادل اطلاعات و تحقیقات جدید در این حوزه بین کارشناسان می‌باشد.

مهندس سید صالح هندی “مدیر اکتشاف”از این همکاری چند ساله که این مدیریت با انجمن ژئوفیزیک داشته و تعاملات و ارتباط خوبی بین دانشگاه و صنعت صورت گرفته، ابراز خرسندی کرده و با توضیح درباره پروژه‌های پژوهشی کلان شرکت ملی نفت ایران، از امضاء پنجقرارداد همکاری این مدیریت  با دانشگاه های کشور برای پروژه‌های توسعه فناوری خبر داد و افزود: خلاصه طرح و نقشه راه این پروژه‌ها تهیه شده است و در صورت مفید‌بودن پروژه‌ها، محدودیت مالیوجود نخواهد داشت، همچنین مدت این قراردادها 10 ساله بوده و در صورتپیشرفت مطلوب، مدت قرارداد قابل تمدید خواهند بود.

مدیر اکتشاف تصریح کرد: برای این پروژه‌ها، ساز وکار کنترلی در وزارت نفت نیز در نظر گرفته شده است و اگر پیشرفت پروژه، رضایت بخش نباشد، الزامی به ادامه قرارداد تا 10 سال (تا پایان اتمام قرارداد)نبوده و ادامه همکاری متوقف خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برای تجاری‌سازی این پروژه‌ها نیز وزارت نفت فرایندهایی را در نظر گرفته که با واگذاری حداقل سهم برای دانشگاه و نفت و اختصاص بیشترین سهم به اساتید و شرکت‌های خصوصی و همچنین با اعمال معافیت‌هایی برای سرمایه‌گذاران، شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان بتوانند سرمایه‌گذاری‌هایی را در این حوزه انجام دهند.

در ادامهمطلبی با عنوان “کاربرد سرعت لرزه‌ای در شناسایی برخاستگی تکتونیکی”توسط دکتر ایرج عبدالهی‌فرد رئیس اداره زمین‌شناسی مدیریت اکتشاف ارائه و پس از آن 24 مقاله پذیرفته شده از مجموع مقالات ارسالی به دبیرخانه این سمینار به صورت شفاهی و 12 مقاله نیز به عنوان پوستر در این سمینار ارائه شد.

در این سمینار، دکتر همایون صدر “نایب رییس شوراهای انجمن علمی ایران” در رابطه با نقش و جایگاه شوراهای انجمن علمی ایران در پیشرفت و توسعه کشور و مهندس سرباز “مدیرعامل شرکت ژئوفیزیک دانا” در رابطه با “امنیت انرژی جهان تا سال 2040″صحبت کردند.

در بخشی از این سمیناربا اهداء لوح سپاس، از آقایان: مهندس محدث، مهندس معمارضیا، مهندس شاهین و دکتر پیروز به عنوان پیشکسوتان برجسته علم ژئوفیزیک در ایران، قدردانی و تجلیل شد.

خاطر نشان می‌سازد انجمن ژئوفیزیک ایران به عنوان پل ارتباطی بین دانشگاهیان و صنعت، تفاهم‌نامه‌هایی را با نهادهای دولتی از جمله مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و همچنین شرکت‌های خصوصی چون: عملیات اکتشاف و شرکت انرژی دانا منعقد نموده و برای ارتباط با بخش بین‌الملل، با انجمن مهندسی علوم زمین اروپا (EAGE) نیز تفاهم‌نامه‌ای را امضاء کرده است.

سه سمینار قبلی در سال‌های 1392 ، 1394 و 1396 در مدیریت اکتشاف برگزار شده است.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است