مناقصه عمومی یک مرحله‌ای شماره: 98119 درخصوص حمل و جابجایی بارهای مناطق عملیاتی مدیریت اکتشاف
مهر 3, 1398
در پنچمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو مطرح شد:
مهر 3, 1398

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران طی روزهای آینده، قرارداد 2 پروژه لرزه‌نگاری در نواحی باشت و پانیذ را با شرکت‌های ایرانی امضاء می‌کند که در این میان، پروژه لرزه‌نگاری سه بعدی پانیذ، بزرگترین پروژه لرزه‌نگاری آبی – خاکی کشور خواهد بود.

به گزارش روابط‌عمومی مدیریت اکتشاف، این شرکت برپایه مأموریت سازمانی خود مبنی بر اکتشاف حداکثری منابع هیدروکربوری و نقش آفرینی کارآمد در زنجیره ارزش صنایع نفت و گاز، قرارداد پروژه لرزه‌نگاری سه‌بعدی پانیذ را با شرکت توسعه نفت و انرژی نگین آفاق کیش (تنکو) امضاء می‌کند.

در فاز داده‌برداری این پروژه که20 ماه به طول می‌انجامد، پخش قابل توجهی از حوضه رسوبی دشت آبادان را پوشش اکتشافی می‌دهد. و پوشش لرزه‌نگاری سه بعدی دشت آبادان تا حد زیادی تکمیل خواهد شد. همچنین ارتباط ساختارهای شرق کارون با ساختمان‌های مجاور بررسی شده و تله‌های هیدروکربنی از نوع چینه‌ای در این ناحیه شناسائی خواهد شد.

دومین پروژه، پروژه لرزه‌نگاری دو بعدی در ناحیه باشت است که قرارداد آن بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت عملیات اکتشاف امضاء خواهد شد. این لرزه‌نگاری با اعتباری بالغ بر هزاروچهارصد میلیارد ریال در گستره‌ای به وسعت 5 هزار کیلومتر مربع در پهنه استان کهگیلویه‌و بویراحمد، فارس و خوزستان انجام خواهد شد و مدت زمان اجرای آن 28 ماه برآورد شده است.

پروژه لرزه‌نگاری باشت نیز با هدف شناسایی پتانسیل‌های جدید اکتشافی اجرا می‌شود و در فاز داده‌برداری آن، حوزه رسوبی دزفول جنوبی بررسی می‌شود و انتظار می‌رود هندسه دقیق ساختمان‌ها و عمق دستیابی به اهداف اکتشافی تعیین و مشخص شود

دیدگاه ها بسته شده است