ارزیابی مناقصه های پروژه های فراساحلی اکتشاف نفت و گاز در یونان
اردیبهشت 26, 1395
جشن بازنشستگان در مدیریت اکتشاف برگزار شد
اردیبهشت 26, 1395

قرارداد برداشت داده های لرزه نگاری سه بعدی تندیس در غرب کشور به منظور مطالعه اهداف اکتشافی و توسعه ای میان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت ژئوفیزیک دانا امضاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، قرارداد “برداشت داده های لرزه نگاری سه بعدی تندیس در غرب کشور” صبح امروز (یکشنبه، 26 اردیبهشت ماه) بین مدیریت اکتشاف و شرکت ژئوفیزیک دانا توسط سید صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و داود سرباز، مدیر عامل شرکت ژئوفیزیک دانا به امضاء رسید.
با امضای این قرارداد، برداشت داده های لرزه نگاری سه بعدی برای اکتشاف منابع هیدروکربوری در غرب کشور و با پوشش میادین خسرو، نفت شهر، سومار و ساختمانهای دالاهو و پرویز انجام خواهد گردید.
مدت زمان این پروژه 20 ماه بوده و مساحتی بالغ بر 1400 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.
یا امضای قرارداد لرزه نگاری سه بعدی تندیس توان تولیدی میدانهای غرب کشور برای توسعه ارزیابی می شود.
سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت داده های لرزه نگاری و زمین شناسی در شروع فعالیتهای اولیه اکتشاف، گفت: با این که طی سالهای اخیر فعالیتهایی در این زمینه صورت گرفته بود با این حال می توان بیش از این ها در این بخشها به سرمایه گذاری و مطالعه پرداخت.
وی با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت و پایین آمدن نرخ خدمات حفاری،ادامه داد: شرایط بوجود آمده فصل خوبی برای افزایش سرمایه گذاریها و مطالعات در بخش ژئوفیزیک بالاخص لرزه نگاری است.
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اجرای این قرارداد ادامه داد: اجرای این پروژه به دلیل قرار گرفتن قدیمی ترین میدانهای نفتی و مرزی بودن آن از پیچیدگیهای خاصی برخوردار است که اجرای آن می تواند به رفع ابهامات توان تولید نفت در این منطقه کمک کرده و به تصمیم گیری نهایی جهت تعیین امکانات جدید توسعه ای کمک کند.
وی با اشاره به اهداف توسعه ای و تولیدی در پس امضای این قراداد تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده شاهد تعریف پروژه های این چنینی با تعامل بیشتر بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با دیگر شرکتهای تولیدی باشیم.
و در ادامه با بیان این که مدیریت اکتشاف از هر فرایندی که به تسهیل و تسریع در اجرای پروژه منجر شود حمایت می کند اظهار کرد: مدیریت اکتشاف تصمیم دارد به غیر از پروژه های حاکمیتی، تمامی فعالیتهای دیگر را در صورت وجود توانمندی در مجموعه پیمانکاران برون سپاری نماید.
داوود سرباز ، مدیر عامل شرکت ژئوفیزیک دانا در مراسم امضای این قرارداد گفت: همکاری این شرکت با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در حوضه پرچالش دشت آبادان شروع شدو از آن پس تاکنون توانسته است پروژه های خود را زودتر از موعد مقرر به پایان برساند.
امروز در دنیا مطالعات ژئوفیزیک به منظور سرمایه گذاریهای بعدی در توسعه میدانها از اولویت برخوردار است که امیدوارم اجرای این پروژه ها نیز در اولویت سرمایه گذاری قرار بگیرد.
سرباز تصریح کرد: نتایج حاصل از مطالعات ژئوفیزیک و سایزمیک در نهایت سبب صرفه جویی در سرمایه گذاریهای توسعه ای بعدی خواهد شد که این امر از جمله موارد مورد توجه شرکتها برای سرمایه گذاری در این بخش است.
سرباز ابراز امیدواری کرد تا در آینده شاهد تعریف پروژه های فراوانی در بخش مطالعات ژئوفیزیک باشیم تا در نهایت با نتایج حاصل این مطالعات به توان تولید نفت و گاز کشورمان اضافه کنیم.
لرزه نگاری سه بعدی در 4 میدان غرب کشور با اجرای لرزه نگاری سه بعدی در چهار میدان نفت شهر، خسرو، سومار و پرویز ذخایر این میدانها نورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *