مذاکره با شرکت های اروپایی و آسیایی در نمایشگاه بین المللی نفت
اردیبهشت 19, 1395
بیست ‎و‎ یکمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت به کار خود پایان داد
اردیبهشت 19, 1395

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک در سازمان نقشه برداری تهران امروز یکشنبه مورخ 19/2/1395 آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه 30 شرکت دارای غرفه بوده و با ارائه آخرین دستاوردها و فناوری های خود در حوزه نقشه برداری، به تبادل اطلاعات در این زمینه می پردازند.
سازمان نقشه‌برداری‌ کشور به عنوان سازمان ملی، متولی تهیه و تولید نقشه و اطلاعات مکانی و مرجع اصلی سیاست‌گذاری، فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی‌های کلان در این حوزه است که در راستای اهداف و وظایف خود به اشاعه فرهنگ پژوهش در زمینه علوم مهندسی نقشه‌برداری مبادرت ورزیده و برگزاری همایش‌های سالانه ژئوماتیک یکی از فعالیت‌های مهم آن می باشد. این همایش‌ها از سال 1373 با عنوان همایش سیستم‌های اطلاعات‌جغرافیایی و در سال 1378 با عنوان همایش نقشه‌برداری و از سال 1379 با عنوان همایش ژئوماتیک، فرصتی برای گردهمایی، تبادل‌نظر و ارائه نتایج تحقیقات و پژوهش‌های متخصصان رشته مهندسی نقشه‌برداری به‌وجود آورده‌است.

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز همچون سالهای گذشته در این نمایشگاه حضور فعال داشته و میزبان متخصصین این حوزه ، وسایر فعالان در زمینه مهندسی نقشه برداری است.
مرتضی بانک (معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری)، سید صالح هندی (مدیر اکتشاف)، بهمن سلیمانی (معاونت مدیر در امور اکتشاف)، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی از غرفه مدیریت اکتشاف در این نمایشگاه بازدید کردند.

از دستاوردهای مهم این نمایشگاه می توان به آشنایی کارشناسان اداره نقشه برداری مدیریت اکتشاف با آخرین دستاوردهای پژوهشی حوزه مهندسی نقشه برداری، شرکت در جلسات سخنرانی و سالن مقالات پوستری، ارتباط با فعالان در زمینه مهندسی نقشه برداری شاغل در شرکتهای تابعه وزارت نفت، اطلاع از آخرین تکنولوژی روز و بکارگیری تکنیکهای نوین در عرصه مهندسی نقشه برداری اعم از تجهیزات سخت افزاری و همچنین نرم افزارهای تخصصی، اجرا و پیاده سازی سیستم اطلاعات مکانی نواحی لرزه نگاری مدیریت اکتشاف و ارتباط با اعضای هیأت علمی دانشگاهها در زمینه مهندسی نقشه برداری اشاره کرد.
این نمایشگاه تا سه روز به کار خود ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *