مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران: نفت خزر تنها یک شرکت نیست؛ موضوعی ملی است
دی 4, 1398
پیام مدیر محترم اکتشاف شرکت ملی نفت ایران جناب آقای سیدصالح هندی به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
دی 4, 1398

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ضمن ثمربخش دانستن ترویج فرهنگ هوشمندسازی در صنعت نفت، بر حضور فعال شرکت‌های خصوصی در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی مدیریت اکتشاف، سیدصالح هندی امروز (چهارشنبه، چهارم دی‌ماه) در نخستین همایش چشم‌انداز تحول دیجیتال در صنعت نفت اظهار کرد: این اقدام پژوهشگاه به‌منظور فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ هوشمندسازی در صنعت نفت بی‌شک می‌تواند ثمر بخش باشد و نباید تنها به برگزاری یک نشست اکتفا کرد و اینگونه مراسم‌ باید تکرار شود.

وی با اشاره به این‌که شرکت‌های خصوصی نیز باید در این‌گونه همایش‌ها حضور داشته باشند، تصریح کرد: افزون بر بخش خصوصی، بهتر است دانشگاه‌ها نیز در این برنامه‌ها حضوری فعال داشته باشند و خروجی این همایش‌ها باید به صورت قطعنامه و سند درآید و به صنعت ارسال شود.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت افزود: همواره باید به دنبال راه‌حل مناسب برای معضلات و چالش‌های صنعت باشیم به صورتی که از تصمیم‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌های این همایش راه‌حل‌های اجرایی مناسبی استخراج شود که بتوان آن‌ها را به مرحله عملیاتی رساند.

در همین حال، ابراهیم علوی‌طالقانی، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت گفت: ما در حوزه صنعت نفت باید از داده‌های خود به صورت دیجیتالی استفاده کنیم زیرا در دنیای پیش رو حجم داده‌های تولیدی از عملیات نفتی به اندازه‌ای زیاده می‌شود که یافتن راه حل و تصمیم مناسب از بین خیل عظیم داده‌ها دشوار خواهد شد.

وی ادامه داد: روبه‌رو شدن با داده‌های فراوان، مدیریت زمان را با مشکل روبه‌رو می‌کند، از این رو لازم است که به دیجتالی شدن داده‌ها اهمیت دهیم.

طالقانی با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت در این زمینه به خوبی ورود کرده است، گفت: پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت نیز از ماه گذشته بر این موضوع تاکید کرده و قراردادی را نیز با یکی از شرکت‌های دانش بنیان با هدف داده‌کاوی تنظیم کرده است و امیدواریم که خروجی این پروژه از منظر اقتصادی و علمی نشان دهد که استفاده از فرآیندهای دیجیتالی می‌تواند در سرعت تصمیم‌گیری و ایجاد ارزش افزوده در مجموعه نفت مهم و حیاتی باشد.

دیدگاه ها بسته شده است