تعیین تکلیف یک بلوک اکتشافی در سال ٩۵
اردیبهشت 15, 1395
امضاء تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت
اردیبهشت 15, 1395

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف، قرارداد پروژه مطالعه مشترک ” توان هیدروکربوری تله های مرتبط با گنبدهای نمکی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس ” امروز چهارشنبه مورخ 95/2/15 بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت اتریشی “OMV” نهائی و امضاء شد.
از آنجایی که ابهامات و پیچیدگیهایی در برخی مناطق رسوبی کشور وجود دارد و باتوجه به نیاز استفاده از دانش و فناوری های جدید در حل این مسائل، اینگونه “پروژه های مطالعاتی مشترک” جهت همکاری با شرکت ها و موسسات تحقیقاتی بین المللی تعریف شده است.
سید صالح هندی، مدیر اکتشاف گفت: مطالعه این نوع تله ها نیازمند دانش و فناوری پیشرفته، تجربه علمی، فنی و امکانات نرم افزاری جدید می باشد، لذا در مذاکراتی که با مدیران شرکت OMV”” اتریش به عمل آمد، توافقنامه ای جهت انجام یک پروژه مطالعاتی در قالب یک کارگروه مطالعاتی مشترک متشکل از کارشناسان مدیریت اکتشاف و کارشناسان شرکت مذکور و با هدف شناسایی اهداف احتمالی اکتشافی این منطقه با تاکید ویژه بر روی عملکرد گنبدهای نمکی “منعقدگردید.
وی در ادامه بیان کرد: انجام این پروژه به دلیل شناختی که مدیریت اکتشاف از توان فنی و علمی این شرکت کسب می نماید و همچنین شناختی که آن شرکت از ظرفیت علمی و فنی موجود و نیز وضعیت زمین شناسی منطقه ای به دست می آورد راه را برای همکاری های جدی تر و بزرگ تر مهیا می سازد.
ضمنا این شرکت طی توافقنامه ای جداگانه محرمانه نگهداشتن اطلاعات دریافتی و نتایج مطالعات را تضمین و همچنین پس از پایان پروژه هیچ گونه امتیاز و یا ادعایی نخواهند داشت.
مدت زمان انجام این مطالعه مشترک دو سال و کلیه هزینه های مربوطه به عهده شرکت اتریشی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *