مناقصه شماره: 99124 درخصوص تامین خدمات اداری،اپراتوری،نامه رسانی، تنظیفات ،آبدارخانه ، تخلیه ، بارگیری کالا و راهبری خودروهای سبک در ساختمان‌های مدیریت اکتشاف(تهران،ری،کوارو شیراز) و تامین اقلام مصرفی موردنیاز مدیریّت اکتشاف – شرکت ملّی نفت ایران
مهر 13, 1399
اطلاعیه روابط عمومی وزارت نفت درباره تعویق برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت
مهر 13, 1399
ثبت بیش از ۳۰ میلیون بشکه تولید تجمعی نفت در فاز زودهنگام

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر در شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: تولید تجمعی این طرح در فاز زودهنگام تاکنون بیش از ۳۰ میلیون بشکه نفت بوده است و این طرح با پیشرفت حدود ۹۷ درصد در آستانه بهره‌برداری کامل قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، کیوان یاراحمدی در بازدید تعدادی از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از طرح توسعه میدان نفتی آذر، با بیان این مطلب اظهار کرد: قرارداد توسعه این میدان سال ۹۱ با کنسرسیوم اویک و صندوق سرمایه‌گذاری نفت امضا و در قالب دو مرحله زودهنگام و فاز نخست اجرایی شد که هم‌اکنون فاز نخست این طرح در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی گفت: در بخش تولید زودهنگام میدان، ۹ حلقه چاه حفاری و ۱۲۹ کیلومتر خط لوله ۱۶ اینچ و در بخش فاز نخست طرح ۱۱ حلقه چاه جدید واحد بهره‌برداری، ۶۱ کیلومتر خط انتقال نفت جدید و خط انتقال گاز (گازهای همراه به واحد جمع‌آوری گازهای دهلران) احداث شد.

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر در شرکت مهندسی و توسعه نفت به پیچیدگی‌های میدان مشترک آذر از بعد فنی و تخصصی از جمله نوع حفاری بسیار سخت اشاره کرد و افزود: در این طرح ۷۰ میلیون نفر ساعت کار بی وقفه و بدون حادثه منجر به فوت ثبت شده است.

یاراحمدی سهم ساخت داخل این طرح را بیش از ۷۵ درصد و سهم نیروی انسانی بومی طرح را بیش از ۵۵ درصد عنوان کرد و گفت: در این طرح در مجموع ۲۵۰ قرارداد بزرگ و کوچک امضا شده است و اکنون پیشرفت بخش روسحی و زیرسطحی طرح به ترتیب به ۹۴.۵ و ۹۹.۴ درصد رسیده و پیشرفت کل طرح نیز ۹۶.۶ درصد است.

به گفته وی، واحد فرآورش مرکزی این میدان از چهارم مردادماه امسال عملیاتی  شده است و این میدان از آبان‌ماه آمادگی ارسال نفت شیرین را به چشمه خوش خواهد داشت.

دیدگاه ها بسته شده است