سازمان بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا تاکید کرد: لزوم تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات صنعت نفت
مهر 30, 1399
آمریکا «زنگنه» و سازمان های مرتبط با وزارت نفت را تحریم کرد
مهر 30, 1399

در حاشیه نشست هیئت دولت انجام شد

قدردانی روحانی از زنگنه برای انتخاب وزارت نفت در جشنواره شهید رجایی

رئیس‌جمهوری در پایان نشست هیئت دولت، با اهدای لوح، از وزیران نیرو، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی، کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (چهارشنبه، ۳۰ مهرماه) در نشست هیئت دولت با بیان اینکه آمریکایی‌ها به‌دنبال این بودند که برجام را به هم بزنند، نه اینکه فقط خودشان از آن خارج شوند، گفت: تلاش آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها این بود که همه طرف‌های برجام دسته‌جمعی از آن خارج شوند و شورای حکام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را وادار به صدور قطعنامه‌ای کنند تا کشورهای دیگر را نیز وادار به خروج از برجام کند.

وی با تأکید بر اینکه با شکست تلاش آمریکا و صهیونیست‌ها از همراه کردن دیگر طرف‌های برجام به خروج از این توافق بین‌المللی، ترامپ ناچار شد به تنهایی از برجام خارج شود، افزود: این اتفاق مهم و تاریخی باید به‌طور دقیق تحلیل و برای مردم توضیح داده شود.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تدبیر نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت در این زمینه بسیار هوشمندانه و مهم بود، تصریح کرد: ما سیاست بسیار پیچیده و حساب‌شده‌ای را در پیش گرفتیم و قدم به قدم و مرحله به مرحله پیش رفتیم، به گونه‌ای که دوست و دشمن نتوانستند از اقدام‌های ما ایراد بگیرند.

روحانی با بیان اینکه روزهایی بود که حتی دوستانی مثل روسیه و چین هم نمی‌توانستند از جمهوری اسلامی در دفاع از حقوق حقه‌اش حمایت کنند، عنوان کرد: با تدبیر و منطق توانستیم شرایطی را فراهم کنیم که دوستان ما و حتی کشورهای اروپایی در حمایت از حقوق ملت ایران فعال شوند.

وی بی‌اعتنایی شورای امنیت به درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را اقدامی بی‌سابقه در تاریخ سازمان ملل و شورای امنیت عنوان کرد و گفت: درست است که مردم امروز در فشار و سختی هستند، اما باید موفقیت‌های کشور در سطح جهانی برای آنها تشریح شود، زیرا شاید همین موفقیت‌ها مرهمی بر سختی‌های مردم باشد.

رئیس‌جمهوری شکست تلاش‌های آمریکا علیه برجام را یکی از مصادیق تحقق جمله تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، دانست و افزود: فراموش نکنیم که هرجا پیروزی به‌دست آوردیم ناشی از وحدت همه ارکان نظام و حمایت مردم و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب بوده است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گذشت هشت ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: دولت و همه دستگاه‌های دیگر و به‌ویژه بخش بهداشت و درمان کشور با تمام توان در هشت ماه گذشته برای مقابله مؤثر با شیوع کرونا تلاش کرده‌اند و از زحمات همه بخش‌های درمانی، تولیدی، انتظامی و دیگر کسانی که در این زمینه دولت را یاری کرده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی با تبریک روز صادرات، به تلاش‌های دشمن برای اخلال در صادرات غیرنفتی کشور اشاره و تصریح کرد: تنوع صادرات غیرنفتی کشور مانع از توفیق دشمن برای ایجاد مانع یا اخلال در صادرات غیرنفتی کشورمان شد.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه ارزش صادرات غیرنفتی کشور در هشت سال دولت‌های نهم و دهم حدود ۱۷۱ میلیارد دلار بوده که از ابتدای دولت یازدهم تا امروز به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار افزایش یافته است، عنوان کرد: این رقم تا پایان دولت به بیش از دو برابر مدت مشابه افزایش خواهد یافت. این موفقیت نشان از یک حرکت پرنشاط و بالنده دارد که ثابت می‌کند فشار تحریم‌ها سبب شده همه پای کار بیایند و برای پیروزی و پیشرفت کشور تلاش کنند.

روحانی با تأکید بر اینکه امروز وظیفه همگان تلاش برای رفع مشکلات مردم است، گفت: دولت در میانه میدان ایستاده و همه ارکان و دستگاه‌ها باید دولت را در رفع مشکلات و بهبود اوضاع یاری کنند. همه باید توجه داشته باشند که از ورود به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند و با هم‌افزایی، وحدت و همدلی در راه خدمت به مردم قدم برداریم.

رئیس‌جمهوری در پایان، با اهدای لوح سپاس به بیژن زنگنه، وزیر نفت، رضا اردکانیان، وزیر نیرو، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان مسئولیت دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی قدردانی کرد و توضیح داد که امسال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، جشنواره شهید رجایی به شکل سال‌های قبل برگزار نشده، از این رو قدردانی از دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی به شکلی محدود برگزار شد.

دیدگاه ها بسته شده است