مناقصه شماره: 99119 در خصوص گرانیسنجی و مغناطیس سنجی کویر فاز2
آبان 12, 1399
لرزه نگاری چیست؟
آبان 12, 1399

قیمت طلای سیاه ۳ درصد کاهش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۵۹ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۲ آبان‌ماه) با یک دلار و ۱۶ سنت کاهش به ۳۶ دلار و ۷۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با یک دلار و ۲۴ سنت کاهش به ۳۴ دلار و ۵۵ سنت رسید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، به نقل از خبرگزاری رویترز از سنگاپور، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز جمعه (نهم آبان‌ماه) ۳۷ دلار و ۹۴ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۳۵ دلار و ۷۹ سنت بود.

قیمت نفت امروز بیش از سه درصد کاهش یافت، زیرا این نگرانی وجود دارد که محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا در سراسر اروپا، تقاضای سوخت را تضعیف ‌کند، این در حالی است که معامله‌گران در هفته انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمادگی لازم برای تلاطم بازار را دارند.

مایکل مک‌کارتی، تحلیلگر ارشد مؤسسه سی‌ام‌سی سیدنی، در این باره گفت: اقدام‌های محدودیتی اعلام‌شده توسط انگلیس و ایتالیا تنها به اوضاع وخیم اروپا می‌افزاید.

وی اظهار کرد: بسیاری از معامله‌گران اکنون در حال بررسی شرایط ایالات متحده و افزایش موارد ابتلا آن‌ها هستند و فکر می‌کنند که ممکن است اروپا نیز در هفته‌های آینده شرایطی مانند آمریکا داشته باشد.

دیدگاه ها بسته شده است