قیمت طلای سیاه افزایش یافت
آبان 25, 1399
رئیس اداره مهندسی ساختمان مدیریت اکتشاف تشریح کرد: ساخت 6 محل حفاری (سلر) و جاده در 4 گوشه ایران برای پیشبرد اهداف اکتشافات آتی
آبان 25, 1399

اعلام شرایط اضطراری در بهداشت و درمان نفت تهران برای رویارویی با کرونا

به دنبال گزارش‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و حجم بسیار بالا و نگران‌کننده مراجعان به بیمارستان و مراکز سلامت کار و خانواده بهداشت و درمان نفت و آمارهای مبتلایان و فوتی‌ها ناشی از ابتلا به این ویروس، در بیمارستان بهداشت و درمان صنعت نفت تهران شرایط اضطراری اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به نقل از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تهران، محمدرضا یاوری، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت تهران به‌منظور آمادگی لازم برای مدیریت شرایط بحرانی کنونی و ایام فرارو برای تداوم خدمت‌رسانی کامل و بی‌وقفه کنونی در رویارویی با کرونا اطلاعیه‌ای را به مدیران، رؤسا و کارکنان ابلاغ کرده است که در ادامه می‌آید.

۱- همه مرخصی‌های استحقاقی غیرضروری مدیران، رؤسای ستادی و کارکنان درمانی و غیردرمانی تا اطلاع ثانوی لغو شود. بدیهی است موارد خاص با دریافت موافقت بالاترین مقام هر مجموعه و هماهنگی با اینجانب تصمیم‌گیری می‌شود.

۲- رئیس بیمارستان با بازنگری برنامه کلینیک‌ها در همکاری با رؤسای محترم گروه‌های پزشکی ترتیبی اتخاذ کنند تا بدون آسیب به چرخه ویزیت و درمان بیماران پرخطر کلینیک‌های الکتیو با حداقل ظرفیت دایر شده و  فعالیت پزشکان هر گروه سطح‌بندی و عموماً معطوف به بیماران  بخش خاکستری شود.

۳-اعمال جراحی الکتیو تنها محدود به اعمال اورژانس یا اعمالی شود که تعویق عمل سبب تحمیل عوامل برگشت‌ناپذیر به بیماران شود. بدیهی است اولویت لغو اعمال با اعمال ماژور جراحی که احتمال بالای بستری متعاقب در بخش مراقبت‌های ویژه را می‌طلبد خواهد بود.

۴- رؤسای خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی پیش‌بینی و اقدام‌های لازم برای تهیه داروها و ملزومات پزشکی مورد نیاز حداقل به مدت سه‌ماه بحرانی را داشته باشند در ضمن مدنظر باشد که در شرایط ویژه حمایت از دیگر مناطق بهداشت و درمان معین برعهده این منطقه بهداشت و درمان است، بنابراین آمادگی لازم برای این امر نیز ایجاد شود.

۵- معاونت طب صنعتی و بهداشت با اولویت‌بندی وظایف جاری آن امور تمهیدات و آمادگی لازم برای حمایت از خدمات بیمارستان در شرایط احتمالی به‌ویژه در بخش تأمین پزشک، پرستار و کادر پشتیبانی را ایجاد کند. در ضمن تمهیدات بهداشتی لازم در حوزه پیشگیری از آسیب‌های روانی بیماران و کارکنان مدنظر آن معاونت محترم قرار گیرد.

۶- معاون محترم پشتیبانی و مجموعه تحت امر ملزم به تامین لجستیک و ترابری لازم در این ایام بوده و لازم است با آمادگی و هماهنگی کامل با ریاست محترم بیمارستان و دیگر معاونان همچون گذشته سبب تقویت توان مجموعه خدمت‌رسان درمانی باشند.

۷- رعایت استنفاده از ماسک و حفظ فاصله  اجتماعی از سوی بیماران، همراهان و کادر درمان با جدیت بیشتر توسط مراقبان بهداشتی و انضباطی نظارت شود.

۸- چرخه خدمات به‌گونه‌ای تنظیم شود که کمترین تجمع مراجعان و بیماران انجام شود و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و در اختیار بودن امکانات استفاده از استریلیزاسیون مدنظر باشد.

۹- بستری بیماران، تهیه دارو و ملزومات پزشکی و تست‌های آزمایشگاهی تنها به جمعیت شاغل زیر پوشش و بازنشستگان محترم و خانواده بلافصل تحت تکفل آنان معطوف شود.

۱۰- معاونت طب صنعتی و بهداشت مانند گذشته فعالیت مراقبان بهداشتی را برای بازدیدهای نظارتی و گندزدایی اماکن و … مدیریت کند.

دیدگاه ها بسته شده است