رئیس اداره مهندسی ساختمان مدیریت اکتشاف تشریح کرد: ساخت 6 محل حفاری (سلر) و جاده در 4 گوشه ایران برای پیشبرد اهداف اکتشافات آتی
آبان 27, 1399
اتمام عملیات برداشت داده‌های گرانیسنجی و مغناطیس‌سنجی کپه‌داغ
آبان 27, 1399

گزارشی از مجتمع انبارهای پشتیبانی کوار + عکس

در جنوب غربی شیراز شهر زیبای کوار به واسطه وجود مجتمع انبارهای پشتیبانی کوار سال‌هاست میزبان تعدادی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است. انبار کوار برای پشتیبانی از فعالیت‌های اکتشافی چون عملیات ژئوفیزیک و حفاری به عنوان بازوی عملیاتی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران عمل می‌کند.

این مجتمع در زمینی به وسعت 170 هکتار در سال 1371 احداث شده و از سال 1374 شروع به کار کرده و با ارسال کالا و مصالح به نواحی عملیاتی نقش مؤثری در پیشبرد اهداف مدیریت اکتشاف داشته است.

مجموعه انبارهای کوار شامل انبار لوله، انبار مواد شیمیایی، خدمات اداری، بازرسی، حراست، فن‌آوری اطلاعات، خدمات خودرویی و مهانسرای دفتر شیراز، HSE و آتشنشانی است.

این مجتمع همواره با تدارک کالای، دکل‌های حفاری اکتشافی حتی یک ساعت توقف عملیات ناشی از انتظار کالا را نداشته است.

یکی از جذابیت‌های این مجتمع فضای سبز آن است، که گونه‌های مختلف گیاهی را در خود جای داده و بیش از 80 هزار اصله درخت مثمر و غیر مثمر، زیبایی چشم نوازی به این مجتمع بخشیده‌اند. انبار کوار دارای 7 هزار اصله درخت زیتون بوده و در کنار این باغ، درختان کاج، سرو، افرا، چنار، بیدمجنون، درختان هلو، انار، نارنج و توت هم خودنمایی می‌کنند.

یکی از اتفاقات میمون و مبارک که به تازگی در این مجتمع اتفاق افتاده است اخذ سند تک برگ به نام شرکت ملی نفت ایران است که با تلاش‌های خستگی ناپذیر مدیر و اداره حقوقی مدیریت اکتشاف و همکاری مقامات محلی به نتیجه رسیده است.

دیدگاه ها بسته شده است