گزارشی از مجتمع انبارهای پشتیبانی کوار + عکس
آبان 28, 1399
تجدید آگهی فراخوان ارزیابی کیفی مناقصه: 99121 ترمیم، تعمیرات، احداث و حفظ و نگهداری از جاده‌ها و محل چاه‌های اکتشافی
آبان 28, 1399

اتمام عملیات برداشت داده‌های گرانیسنجی و مغناطیس‌سنجی کپه‌داغ

 برداشت داده‌های گرانی‌سنجی و مغناطیس‌سنجی کپه‌داغ شرقی با ده هزار ایستگاه در ده هزار کیلومتر مربع در تاریخ 15 آبان‌ماه سال جاری به اتمام رسید.

شهاب قمی مدیر پروژه کپه داغ شرقی گفت: محدوده پروژه کپه‌داغ در شمال استان خراسان رضوی واقع شده و بر اساس شرایط توپوگرافی حاکم، در سه بخش درگز، کلات و سرخس انجام شد. این عملیات در تاریخ  20 اردیبهشت 98 انجام شد. بعد از تجهیز کارگاه در مرحله اول به منظور صحت سنجی دستگاه ها گیرنده های GPS نقشه‌برداری تست و کالیراسیون شد. پس از آن ایستگاه‌های اصلی گرانیسنجی انتقال یافت و شبکه های نقشه ‌برداری ایجاد شد.

وی گفت : برداشت اطلاعات شامل ایستگاه های گرانیسنجی، مغناطیس‌سنجی و نقشه‌برداری از تاریخ 27 تیر 98 آغاز شد. تا 16 آبان 99 در این پروژه تعداد 10340 ایستگاه گرانیسنجی و 10330 ایستگاه مغناطیس‌سنجی برداشت شد که این تعداد ایستگاه معادل 103/35درصد کل پروژه است.

فرآیند پردازش و تفسیر این پروژه نیز بعد از اتمام برداشت داده به مدت 2 ماه انجام خواهد شد که نتایج بدست آمده کمک شایان توجهی به کاهش ریسک اکتشاف نفت و گاز در این منطقه راهبردی خواهند بود. لازم به ذکر است همزمان با اتمام این عملیات، پروژه لرزه نگاری دو بعدی در این منطقه آغاز شد.

دیدگاه ها بسته شده است