هفته پژوهش گرامی باد، طرح توسعه فناوری‌های حوزه اکتشاف
آذر 22, 1399
بررسی درآمدهای نفتی بودجه ۱۴۰۰ با حضور زنگنه در کمیسیون برنامه و بودجه
آذر 22, 1399

تقدیر از مدیران طرح‌های پژوهشی به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش

به مناسبت گرامی داشت هفته پژوهش از همکاران اداره پژوهش و فناوری توسط مهندس هندی مدیر مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تقدیر صورت گرفت.

بنابراین گزارش در این مراسم که در سالن کنفرانس اداره پژوهش برگزار شد مهندس سید صالح هندی ضمن تبریک به همه همکاران مخصوصاً کارکنان اداره پژوهش گفت: قبل از هر چیز امیدوارم سالم، تندرست، شاد و در کارهایتان موفق باشید.

مقوله پژوهش در کشور ما مسأله پیچیده‌ و کار بسیار سختی است. همینکه اینجا جمع شده‌ایم نشان می‌دهد به اهمیت و ارزش پژوهش واقفیم وی ادامه داد: علی رغم اینکه مدیران ارشد و حتی مقام معظم رهبری بارها بر اهمیت مقوله پژوهش اشاره کردند اما با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم و متوسط پژوهش در کشور ما وضعیت مطلوبی ندارد. در حاکم بودن برنامه‌ریزی کوتاه مدت نمی‌توان کار پژوهشی مفید انجام داد، به همین خاطر فکر می‌کنم باید مقوله پژوهش را خارج از روال اداری ببینیم. انجام کار پژوهش به آدم‌ها‌ی بالغ نیاز دارد که به اهداف بالاتری مثل بحث اثربخش بودن فکر می‌کنند.

پژوهش کار دلی است، من هم سه چهارم عمرکاری‌ام را در این حوزه گذرانده‌ام و سختی‌های آن را می‌شناسم. من به آینده امیدوارم و معتقدم باید تلاش بیشتری صورت بگیرد که آن مستلزم صبر و پشتکار است. وی در پایان ضمن تشکر از زحمات دکتر علیرضامیقانی نژاد “سرپرست اداره پژوهش و فناوری” گفت: اداره پژوهش در مدیریت اکتشاف قدمت چندانی ندارد با این حال اقدامات قابل دفاعی انجام شده و برنامه‌های همکاری بلند مدت مبتنی بر اثر بخشی بین صنعت و دانشگاه صورت گرفته است.

پس از سخنان مهندس هندی از مدیران برخی پرژه‌های پژوهشی تقدیر و تشکر صورت گرفت:

  • محمود جلالی، مدیر طرح توسعه‌ی فناوری‌های نوین ژئوشیمایی اکتشافی با تاکید بر مدلسازی هیدروکربنی حوزه‌ی رسوبی
  • مهدی خالقی، مدیر طرح توسعه‌ی فناوری های نوین ژئوشیمایی اکتشافی با تاکید بر ژئوشیمی سطحی و زیرسطحی
  • مهدی ابوالحسنی، مدیر طرح کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف منابع هیدروکربنی و فناوری‌های نوین حفاری و مهندسی نفت در چاه‌های اکتشافی
  • حامد سعادت نیا، مدیر طرح توسعه‌ی فناوری‌های بهبود زیرسطحی در اکتشاف منابع هیدروکربنی
  • غلامرضا قرابیگلی، مدیر طرح توسعه‌ی فناوری‌های سنگ‌های کربناته‌ی شکافدار
  • مجتبی صدیق عربانی، مدیر طرح هیدرات گازی

اداره پژوهش و فناوری مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران برای روزهای هفته پژوهش برنامه‌هایی تدوین که بر این اساس روز شنبه تقدیر از مدیران طرح‌های پژوهشی، یکشنبه سخنرانی دکتر علیرضا میقانی‌نژاد در دانشگاه شریف، دوشنبه افتتاح دفتر مشترک مدیریت اکتشاف و دانشگاه شریف و امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان مدیریت اکتشاف و دانشگاه شریف، چهارشنبه بازدید از دانشگاه شیراز در دستور کار است.

دیدگاه ها بسته شده است