پیام وزیر نفت به مناسبت روز «پرستار»
آذر 30, 1399
زنگنه و معاون نخست وزیر روسیه تأکید کردند: ضرورت تعمیق همکاری‌های تهران – مسکو در بخش‌ انرژی
آذر 30, 1399

فرزند برومند شهید تندگویان:

من نماد پدرم هستم

باعث افتخار و خوشوقتی است که فرزند برومند شهید محمدجوادتندگویان از همکاران مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است تا ادامه دهنده مسیر پرافتخار پدر باشد.

مریم تندگویان کارشناس برنامه‌ریزی حفاری است که یازده سال سابقه همکاری در مدیریت اکتشاف دارد و خود را نماد پدر می‌داند. وی متولد 1357 است و در سال 1359 پدرش اسیر شد. در سال 1367 زمانی که همه اسرا آزاد شدند و پدر آزاد نشد، خانواده پیگیر بازگشت ایشان به ایران شدند؛ تا آنجا که پیگیری‌های دولت ایران، دولت عراق را وادار کرد در مقابل اینهمه فشار و پیگیری، جسد یک عراقی را تحویل خانواده دهند. پزشکان ایرانی پس از بررسی جسد اعلام کردند، این پیکر شهید تندگویان نیست و همین موضوع باعث شد که هر 4 فرزند شهید که حالا دانش‌آموز بودند در مدرسه شیرینی پخش کنند و خوشحال باشند که احتمالاً پدر زنده است. این شادی اما دیری نپائید و پیکر مطهر پدر 2 هفته بعد به خانواده تحویل داده شد.

شهید محمدجوادتندگویان زاده 22 خرداد 1329است و در تاریخ 29 آذر 1370 دفن شده. وی سیاستمدار، مدیر ارشد اجرایی و دومین وزیر نفت تاریخ ایران است.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

دلنوشته دختر شهید تندگویان برای زادروز پدر

عزیزم تولدت زیباترین اتفاق زندگی‌ام بود. برگزیده‌ترین آدم دنیای من شدی. تمام دنیای من، گاهی در آئینه تو را می‌بینم. چه شباهتی ما دوتا به هم داریم. خوشحالم به من آموختی افتاده زندگی کنم با وجود اینکه در بالاترین قله‌ها ایستاده‌ام. خوشحالم که حضور من زنده بودن و تولد توست. وقتی من هر روز صبح بیدار می‌شوم و تو هستی که در قلبم دوباره متولد می‌شوی.

چهره مهربانت؛ خنده همیشگی‌ات و هزاران هزار چیزهای قشنگ همه در وجود تو جمع‌اند.

عزیزم تو همیشه و هرروز در قلب من متولد می‌شوی. وای چه هیاهویی اینجاست…

جای ما را هم پیش رفقایت خالی کن بابا…

دیدگاه ها بسته شده است