عرض تسلیت به مدیر محترم مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت جناب آقای سیدصالح هندی
دی 3, 1399
مناقصه شماره: 99113 در خصوص خدمات نمودارگیری، مشبک کاری و چاه پیمایی(در جاه های دریایی)
دی 3, 1399

بررسی تحولات بازار نفت در دیدار وزیران نفت و انرژی ایران و آذربایجان

وزیر نفت بررسی تحولات بازار نفت و روابط دو جانبه تهران – باکو را محور دیدار با وزیر انرژی جمهوری آذربایجان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، بیژن زنگنه عصر سه‌شنبه (دوم دی‌ماه) پس از دیدار با پرویز شهبازف، وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت با بیان اینکه آذربایجان یکی از اعضای فعال و مفید اوپک پلاس (ائتلاف تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت- اوپک) است، تصریح کرد: ‌ایران روابط نزدیکی با آذربایجان دارد و همکاری نفتی دو کشور در قالب اوپک پلاس است.

وزیر نفت با اشاره به اینکه وزیر انرژی آذربایجان در این دیدار از مواضع جمهوری اسلامی ایران در جریان مشکلات اخیر این کشور قدردانی کرد، گفت: امیدواریم همکاری‌های دو کشور توسعه یابد.

قدردانی از فعالیت ایران در اوپک پلاس

وزیر انرژی جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه تهران و باکو روابط دوستانه و تنگاتنگی دارند و در هفت سال اخیر رؤسای جمهوری دو کشور نشست‌های پرشماری داشته‌اند، افزود:‌ از فعالیت ایران در اوپک پلاس تشکر می‌کنم، ما در چارچوب این ائتلاف توانستیم بحران پیش‌روی بازار نفت در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ را حل کنیم.

شهبازف تصریح کرد:‌ سازوکار اوپک پلاس ابزار خوبی برای ترمیم بازار نفت در شرایط کنونی است اما برای اثربخشی بیشتر، این ائتلاف باید توسعه یابد، درست است که ما اقدام‌هایی انجام می‌دهیم اما بحران همچنان وجود دارد.

وزیر انرژی جمهوری آذربایجان با اشاره به نیاز این کشور به گاز طبیعی برای تامین خوراک نیروگاه‌های تولید برق، گفت: امیدوارم بتوانیم از گاز طبیعی ایران استفاده کنیم، همچنین از صادرات گاز ایران به نخجوان قدردانی می‌کنم.

دیدگاه ها بسته شده است