پیام تبریک مدیر محترم مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به مناسبت روز اکتشاف

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی
خرداد 5, 1400
تبریک همکاران محترم مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به مناسبت روز اکتشاف
خرداد 5, 1400

بسمه تعالی

همکاران بزرگوارم، روز اکتشاف بر شما مبارک

  پنجم خرداد مصادف با سال‎روز کشف نفت در 114 سال قبل شهر مسجد سلیمان استان زرخیز خوزستان، جنوب کشور عزیزمان ایران اسلامی به سال 1287 است.

غیرت و همت بی‌همتای ایرانی‌ها باعث شد، این نعمت الهی علی‌رغم میل و حضور خارجی‌ها به ویژه انگلیسی‌ها برای کشف اولیه و استخراج آن که نقشه غارت و یغمای دائمی آن را نیز برنامه‌ریزی و در سر می‌پروراندند، به دست جوانان و فرزندان این مرز و بوم، کشف، تولید و بهره‌برداری آن رونق و تداوم یابد و با تربیت نسل‌های بعدی در جایگاه اساتید برجسته‌ی دانشگاهی و مدیران توانمند اجرایی، توانستند به نحو مطلوبی نفت را در خدمت اقتصاد میهن عزیزمان درآورند و با ملی شدن صنعت نفت ایران، مخازن و میادین نفتی و گازی یکی پس از دیگری کشف و به عنوان سرمایه‌ی عظیم ملی پشتوانه‌ی آبادانی کشور شد. این رشد ادامه یافت تا آن‌جا که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم- دولت تدبیر و امید- حجم نفت و گاز کشف شده در سال‌های 1392-1400 با عنایات ویژه خداوند و حمایت مقام عالی وزارت و مدیرعامل محترم و کوشش همکاران اکتشاف آن‌چنان بود که مقام اول نفت و گاز در سال 2019 در میان تمامی کشورهای جهان به کشور عزیز و پرافتخارمان ایران تعلق گرفت؛ هم‌چنین در مدت زمان مورد اشاره در مجموع 19 میدان مشتمل بر 48 افق مخزنی جدید همچون نام‌آوران و یلدا و میادین گازی پازن و ارم کشف شد که برای آن‌ها حجم نفت خام قابل استحصال 3303 میلیون بشکه و حجم گاز خشک قابل استحصال 72874 میلیارد فوت مکعب تخمین زده می‌شود.

 انشاءالله به همت و تلاش مجدانه و با روحیه‌ی بالای شما همکاران محترم و عزیزم، به زودی موفقیت‌های بزرگ و اکتشافات جدیدی را برای صنعت نفت و ملت بزرگ ایران رقم خواهیم زد.

رجاء واثق دارم مسئولین ارشد نظام و صنعت نفت با اعمال مدیریت صحیح و راهبردی و برنامه محور و بکارگیری علوم و فناوری‌های به روز، زمینه‌های جدید و نوآورانه‌ای در بهره‌برداری و استفاده بهینه از نفت و گاز را به‌ویژه برای نسل‌های آینده این مرز پرگهر فراهم می‌سازند.

در پایان، یک بار دیگر روز اکتشاف را به تمامی اساتید، بازنشستگان و پیشکسوتان اکتشاف و شما همکاران عزیز و خانواده‌های محترم یکایک کارکنان تبریک عرض می‌نمایم و از ایزد متعال سعادت و توفیق شما را خواستارم.

                                                                                               سید صالح هندی

دیدگاه ها بسته شده است