عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: امکان همکاری ایران و عراق در حوزه انرژی فراهم است

گزارش عملکرد اداره برنامه ریزی و کنترل طرح‌ها/ویدئو
شهریور 23, 1400
تجدید آگهی ارزیابی کیفی مناقصه شماره: 99106 در خصوص انجام خدمات حفاری چاههای اکتشافی به میزان 72 دکل ماه با تامین حداقل دو دستگاه حفاری با توان HP2000 به همراه خدمات جانبی
شهریور 23, 1400

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی: امکان همکاری ایران و عراق در حوزه انرژی فراهم است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ایران می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و ساخت نیروگاه‌ها، شرکت‌های نفت و گاز و ایجاد مسیری برای انتقال نفت ایران و عراق از مسیر بعضی از کشورها به چین، در کوتاه‌مدت درآمد به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، مجتبی یوسفی، شامگاه دوشنبه (۲۲ شهریورماه) در گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه بازار عراق موقعیت و ظرفیت‌های منحصربه‌فردی برای سرمایه‌گذاران و تاجران ایران دارد، گفت: ایران می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و ساخت نیروگاه‌ها، شرکت‌های نفت و گاز و ایجاد کریدوری شمالی برای انتقال نفت ایران و عراق از مسیر برخی کشورها به چین، در مدت کوتاه بیش از ۵۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

وی افزود: اگر یک شعبه بانک مرکزی به‌صورت فرعی در عراق ایجاد شود و وظیفه آن تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد بسیاری از مشکلات سرمایه‌گذاران ایرانی در این کشور برطرف می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: باید کمیته‌ای مشترک بین ایران و عراق تشکیل شود و موانع را از پیش‌روی تولیدکنندگان بردارد تا بتوانیم به‌سوی ایجاد بازارهای جدید گام بردایم.

دیدگاه ها بسته شده است