تاریخ نفت ایران بار دیگر ورق می خورد
مهر 2, 1395
تفاهم نامه دو جانبه همکاری پژوهشی، فنی و علمی
مهر 2, 1395

5307img_4859-1رئیس برنامه ریزی و کنترل طرح های مدیریت اکتشاف از حفاری یکی از چاه های مرزی در محدوده خلیج فارس در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، مسعود انصاری از افزوده شدن یک دستگاه حفاری دریایی به ناوگان عملیاتی مدیریت اکتشاف در اواسط سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است این دستگاه در خلیج فارس مستقر شود و حفاری یکی از چاه های مرزی را آغاز کند.
انصاری با بیان اینکه برنامه های امسال مدیریت اکتشاف در ادامه برنامه های سال گذشته عملیاتی می شود، افزود: در سال جاری کماکان ۶ دکل خشکی خواهیم داشت که این ۶ دکل در سراسر حوضه های رسوبی به ویژه حوضه رسوبی زاگرس در حال فعالیت هستند.

اجرای پروژه های لرزه نگاری با سرمایه داخلی و خارجی

وی همچنین از تعریف پروژه های ژئوفیزیک و لرزه نگاری زیادی به ویژه در جنوب غرب ایران خبر داد و گفت: به محض تصویب بودجه های سالانه از سوی شرکت ملی نفت ایران، این پروژه ها با سرمایه گذاری داخلی و یا با جذب سرمایه گذاری شرکت های خارجی اجرایی می شود.
به گفته انصاری، هم اکنون مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران دو پروژه لرزه نگاری فعال، یکی در منطقه ذهاب (دو بعدی) در غرب ایران و یکی سپهر (سه بعدی) در منطقه جنوب غرب ایران دارد.

دیدگاه ها بسته شده است