مدیریت اکتشاف و شرکت اهداف تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

دیدار مهندس فکور با معاون اول سفیر تاجیکستان و مدیران دانشگاه صنعت نفت
اردیبهشت 25, 1401
مدیریت اکتشاف و پژوهشگاه نفت برای فناور شدن تفاهم‌نامه امضا کردند
اردیبهشت 25, 1401

 

مدیریت اکتشاف و شرکت اهداف از زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت برای فعالیت‌های اکتشافی، توسعه‌ای و بهره‌برداری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف: در حاشیه سومین روز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه) از بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، مهدی فکور، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ولی الله حاجی‌پور، مدیرعامل شرکت اهداف تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه یک میدان گازی به امضا رساندند.
مهدی فکور، مدیراکتشاف شرکت ملی نفت ایران در این مراسم با بیان اینکه این نخستین تفاهم‌نامه همکاری میان مدیریت اکتشاف و شرکت اهداف است، گفت: با توانمندی که در مجموعه شرکت اهداف وجود دارد، می‌توانیم فعالیت اکتشافی را با یکدیگر انجام دهیم.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه ۱.۵ میلیارد دلاری گفت: بر این اساس قرار است شرکت اهداف برای اکتشاف، توسعه و بهره‌برداری از یک میدان گازی بزرگ و مهم کشور تا سقف ۱.۵ میلیارد دلار هزینه کند که بازپرداخت آن از محل بهره‌برداری انجام می‌شود.
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه قبلاً فعالیت اکتشاف از توسعه جدا بود، گفت: همواره پس از اجرای اکتشاف، برای توسعه باید هر طرح به مناقصه می‌رفت، اما برای نخستین بار اکتشاف، توسعه و بهره‌برداری به یک شرکت سپرده می‌شود.
مدیرعامل شرکت اهداف نیز گفت: شرکت ما تجربه بالایی در بالادست، پایین دست، بخش خشکی و دریایی دارد.
وی افزود: با توجه به تفاهم انجام‌شده، امیدواریم اجرایی شدن آن ثمرات خوبی برای طرفین به‌همراه داشته باشد و بازنشستگان صنعت نفت نیز از آن منتفع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *