“سمینار ارائه نتایج پروژه تعیین پنجرۀ ایمن وزن گل” در سالن آمفی تئاتر مدیریت اکتشاف برگزار شد.

بازدید مهندس فکور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از «انبار ری»
تیر 22, 1401
بازدید مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از طرح پژوهشی هیدرات گازی (پروژه دوم) در دریای عمان و تنگه هرمز
تیر 22, 1401
سمینار ارایۀ نتایج پروژۀ توسعه فرآیند تعیین پنجرۀ ایمن وزن گل مبتنی بر مدلسازی ژئومکانیکی یکبعدی چاه و کاربرد آن در چاه‌های منتخب باحضور کارشناسان مدیریت اکتشاف برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف؛ در این جلسه که روز سه شنبه 21تیرماه سال جاری و در محل آمفی تئاتر مدیریت اکتشاف برگزار شد، کارشناسان فنی مجری طرح (دانشگاه صنعتی شاهرود) و شرکت سیالات حفاری پارس به عنوان یکی از اعضای شبکۀ همکار پروژه به بیان مراحل اجرایی کار و خروجی‌های 5گانۀ پروژه پرداختند. تدوین دانش فنی با تاکید بر پایداری دیوارۀ چاه از دو منظر مکانیکی و شیمیایی، طراحی و اجرای فرآیندهای تعیین پنجرۀ ایمن وزن گل و ارایۀ راه حل‌های فناورانه به منظور بهبود پایداری دیوارۀ مکانیکی و شیمیایی چاه در حفره‌های مربوط به چاه‌های منتخب از جمله موضوعات ارائه شده در این سمینار بود.
در بخش دوم سمینار نیز موضوعات مدنظر کارشناسان مدیریت اکتشاف به صورت پرسش و پاسخ مطرح و اعضای تیم فنی پروژه در مدیریت اکتشاف و نیز کارشناسان مجری طرح توضیحات مرتبط را بیان داشتند.
لازم به توضیح است پروژۀ “توسعۀ فرآیند تعیین پنجرۀ ایمن وزن گل مبتنی بر مدلسازی ژئومکانیکی یکبعدی چاه”، دومین پروژۀ پایان یافته از طرح “کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف منابع هیدروکربنی و فناوری‌های نوین حفاری و مهندسی نفت” می باشد که با تحقق اهداف تعیین شده و در بازۀ زمانی برنامه‌ریزی شده به پایان رسیده است و نتایج آن به منظور بهره برداری همکاران محترم در سامانۀ اطلاعات بالادستی بارگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *