توسعه همکاری‌های مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و دیگر شرکت‌های تابع حوزه نفت با “پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی”

برگزاری مراسم گرامیداشت «عید غدیر» در ساختمان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران
مرداد 1, 1401
دیدگاه استراتژیک مدیریت اکتشاف در «دریای عمان» و منطقه سوق الجیشی «تنگه هرمز»
مرداد 1, 1401
در جریان بازدید جناب آقای مهندس مهدی فکور مدیر اکتشاف، از “کاوشگر دریای خلیج فارس” که به همراه جمعی از مدیران وزارت نفت و شرکت ملی نفت صورت گرفت، زمینه‌های همکاری‌ متقابل برای ساخت تجهیزات تحقیقاتی و گشت‌های تحقیقاتی فراهم شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مدیریت اکتشاف؛ مهندس مهدی فکور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، به همراه دکتر سید مهدیا مطهری مدیر پژوهش و ‏فناوری شرکت ملی نفت ایران، دکتر عظیم کلانتری اصل رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و دیگر هیات‌های همراه، از پژوهشگاه ملی اقیانوس ‏شناسی و علوم جوی بازدید به عمل آوردند و در خصوص گسترش همکاری‌های متقابل و استفاده از ظرفیت‌های این پژوهشگاه در جهت ارائه خدمات به صنعت نفت کشور بحث و تبادل نظر داشتند.
در این بازدید مهندس فکور، آمادگی مدیریت اکتشاف را در امور علمی و فنی در جهت حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی_ کاربردی این پژوهشگاه اعلام نمود.
همچنین دکتر مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ضمن اشاره به توانمندی‌های شناور “کاوشگر خلیج فارس” و تشریح مشخصات آن، اظهار کرد: ابزارهای اندازه گیری و نمونه برداری از آب دریا، ‏رسوبات کف دریا و بررسی لایه‌های زیر بستر دریا روی این شناور تعبیه شده است. این ابزارها می‌تواند ‏شناخت دقیق‌تری از وضعیت دریاهای پیرامونی و اقیانوس‌ها را در زمینه‌های فیزیک دریا، شیمی دریا، زمین ‏شناسی دریایی و زیست شناسی دریایی در اختیار محققین قرار دهد.‏
شایان ذکر است، شناور تحقیقاتی “کاوشگر خلیج فارس” تنها شناور تحقیقاتی کشور است که به دست متخصصین داخلی ‏طراحی و ساخته شده است. ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *